Telefon ücretleri ucuzluyor mu?

Referans ara bağlantı ücretlerinin indirildiğini belirten Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Acarer, 'Buna bağlı olarak telefon görüşme ücreti de % 10 düşebilir' dedi. Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, sabit ve cep telefonu görüşme ücretlerinde

Ekonomi 04.04.2008, 16:43
Telefon ücretleri ucuzluyor mu?
Referans ara bağlantı ücretlerinin indirildiğini belirten Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Acarer, 'Buna bağlı olarak telefon görüşme ücreti de % 10 düşebilir' dedi.

Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, sabit ve cep telefonu görüşme ücretlerinde indirim müjdesi verdi. Kurum İkinci Başkanı Galip Zerey ve Telekomünikasyon İletişim Başkanı Fethi Şimşek'le ortak toplantı düzenleyen Acarer, Telekomünikasyon Kurumu'nun temel politikalarından birinin tarifelerde düşüş sağlamak olduğunu belirterek, Kurum'un 1 Nisan'dan geçerli olmak üzere belirlediği referans ara bağlantı ücretlerinin GSM'de yüzde 30, sabitte yaklaşık yüzde 10 düşüş sağladığını söyledi. Acarer, bunun görüşme ücretlerine de yansımasını beklediklerini vurgulayarak, indirim oranının ortalama yüzde 10 olabileceğini kaydetti.

'Sabit ücret yasal'
Telekom'un internet (ADSL) ücretlerini iyileştireceğini, bu konuda çalışmanın sürdüğünü anlatan Tayfun Acarer, "Ya tarifeler düşecek ya da abonelere sağlanan kapasiteler artırılacak" dedi. İkinci Başkan Galip Zerey, bir soru üzerine Telekom'un aldığı sabit ücretin yasalara uygun olduğunu, kurum olarak sabit ücreti desteklediklerini söyledi.

Yorumlar (1)
googo 13 yıl önce
ya koskoca telekomu sen peşkeş çek yabancıya, ondan sonrada indirim bekle, çok bekleriz çoooook, herif verdiği parayı 2 yılda geri aldı, uyan artık Türk Milleti uyaaaaaaaan

Gelişmelerden Haberdar Olun

@