banner556

Taksit sayıları değişti!

Televizyon, beyaz eşya, mobilya ve kuyumda taksit sayısı azaltıldı

Ekonomi 26.12.2020, 11:56
Taksit sayıları değişti!

Ticaret Bakanlığı, tarafından hazırlanan Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, perakende işletmelerce tüketicilere yönelik gerçekleştirilen taksitli satışlar yeniden düzenlendi.

FİYATI 3 BİN 500 LİRANIN ÜSTÜ TELEVİZYONDA TAKSİT 4'E İNDİ

Video, kamera ve ses sistemi gibi elektronik eşya satışları ile fiyatı 3 bin 500 liranın üstünde olan televizyon satışlarında taksit süresi 6 aydan 4 aya çekildi.

TABLETTE 6 AY TAKSİT DEVAM EDECEK

Tablet ürünlerinde ise taksit sayısı değişmedi. Tablet bilgisayar satışları için süre 6 ay olarak devam edecek.

ELEKTRİKLİ EŞYADA 12'Yİ GEÇEMEYECEK

Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli ev aletleri gibi elektrikli eşya satışları ve mobilya satışlarında daha önce 18 olan taksit sayısı sınırı 12'yi geçemeyecek.

HAVA YOLUNDA TAKSİT 18 OLARAK DEVAM

Hava yolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda taksit sayısı 18 olarak uygulanmaya devam edecek.

KUYUM SATIŞLARINDA 6 AYA İNDİ

Perakende işletmelerce basılı ve külçe halinde olmayan kuyum satışlarında taksitlendirme süresi daha önce 8 ayı geçemezken, bu süre 6 aya çekildi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) da 18 Aralık'ta söz konusu harcamalara ilişkin kredi kartı taksitlendirme sürelerinin düşürüldüğünü duyurmuştu.

Yorumlar (3)
yorumcu 4 hafta önce
" Turkiyede 15 sene once biz acaba evlerde firin bulabiliyormuyduk? Acaba biz buzdolabi bulabiliyormuyduk? Camasir makinesi bulabiliyormuyduk" Demisti beyefendi.Biz eskiden tasarruf etmesini bilen bir millettik.Bize har vurup harman savurmayi ogreten bu hukumettir.Biz eskiden ayagimizi yorganimiza gore uzatirdik.Bizi , ay sonunu hic dusunmezcesine tuketim cilgini haline donusturen bu hukumettir.Cebimize krwdi kartlarini 12,15,18 taksitleri biz bu hukumeyle gorduk.Bu millet eskiden memuruyla iscisiyle kenara gidim gidim koydugu parayla buzdolabinida,camasir makinesinide ,firininida cok guzel aliyordu.Ha sunuda soylemek lazim Ben Muz yemeden ,sucuk yemeden buyumus biriyim.Hatta bir gun komsumuzun cocugu muz yiyordu Benimde canim cektiyse demekki banada bir isirik vermislerdi.Ben ilk defa o sekilde yedim muzu.Yoklugu siz dusunun.Yalniz iste O zaman olan parayi yiyorduk , bu zaman olmayani yiyoruz.Hep yedik hep yedik hic uretmedik.Maalesef bu duzeni onumuze getirende uyguladigi politikalarla hukumetimizdir.Korkarim bu hukumetin bizi getirdigi noktada eski gunleri de arar olacagiz.
Murat 4 hafta önce
Akp ne halt edeceğini şaşırdı
idris 4 hafta önce
yazboz tahtası gibi oldu bunları yapmadan önce dünyaya genel bir bakış yapıp ondan sonra karar alsalar daha güzel olur avrupada faizsiz taksitli satışlar olduğunu bir görseler

Gelişmelerden Haberdar Olun

@