Soğan ve patatese hükümetten müdahale!

Ekonomi Bakanı Zeybekçi, soğan ve patates fiyatlarına müdahale edileceğini söyledi.

Ekonomi 21.06.2018, 12:49
Soğan ve patatese hükümetten müdahale!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, patates soğan fiyatlarındaki artışla ilgili, "Müdahalemiz bugün itibariyle başladı. Spekülasyona izin vermeyiz" dedi.

İşte Zeybekci'nin açıklamalarından önemli satır başları;

"ABD ÜRÜNLERİNE EK VERGİ GETİRİLDİ"

"300 milyon dolarlık ABD ürününe vergi yürürlüğe girdi. 22 ayrı ABD ürününe ek vergi uygulanacak

Hangi ürünlere vergi koyacağımıza biz karar verebiliriz. Tamamen ABD'nin atacağı adımlar durumu normale çevirir. ABD dünya ile ticari bir savaş açmış durumda. O yüzden adım atacaklarını beklemiyoruz. Biz tüm dünyada serbest ticaret yapayım diyoruz ABD yok böyle bir şey.

"TÜRKİYE'NİN SIKINTILI OLDUĞU ALAN ENFLASYON"

25 Haziran itibariyle Türkiye büyümeye dengeli ve sürdürülebilir şekilde büyümeye devam edecek. Türkiye ihracatta rekor kırmaya devam edecek. Türkiye'nin sıkıntılı olduğu alan enflasyon ile mücadele. Burada çok net adımlarımız olacak. Faiz oranları üzerinde çok net sonuçlar olacaktır.

Zeybekçi, patates soğan fiyatlarındaki artışla ilgili, "Müdahalemiz bugün itibariyle başladı. Spekülasyona izin vermeyiz" dedi.

Yorumlar (18)
Ugur 2 yıl önce
Müdahale mi??yavv patatesi sogani da artik disaridan alacagiz diyorlar..bu bir tükenmislik isaretidir.bu bir felaketdir diyeceginize ,haberi güzellestirip faydali hale getirmek icin müdahale diyorsunuz..
ugur yalçın 2 yıl önce
ülkenin geldiği noktaya bak 1 tl 2tl en fazla olması gereken temel gıda maddeleri tarımda çağ atladık diyen bu iş bilmezlerin iktidarında sogan 7 lira bildiğin kuru sogan patates 7 lira bildiğin patates ha ve fiyatları düşürmek için ithalat izni vereceklermiş neymiş akp liler duyun sogan ve papates ide ithal edecegiz artık tuuu maşAllah nazar degmesin
Yıldırım34 2 yıl önce
Reis; seçimlerden sonra patatese de soğana da dolara da Fındığa da bütün her şeye müdahale edecektir merak etmeyin çareler tükenmezz Dolardan da sıfır atacağız Amerika’yla anlaştık hatta iki sıfır..
tolga 2 yıl önce
Bu memleket bitik.patates,soğan bile almış başını gitmiş.Sen hala yol yaptım de...artık bunlar son günleriniz iyi yiyin için....
ugur yalçın 2 yıl önce
fındıl 6 lira sogan ve patates 7 lira pazar günü oy kullanırken hatırlayın bu yaşlı adam ülkeyi artık yönetemiyor 65 yaşından sonra adama otobüs süremezsin diyorlar ama 70 gelmiş birine 81 milyonu yönetebilirsin diyorlar e böyle olunca da dolar 5 lira euro 6 lira sogan 7 patares 6 lira olur durmak yok yola devam
ugur yalçın 2 yıl önce
bu iktidar devam ederse yakında fındık ta ithal edecekler ha gayret az kaldıuçyuk uçaccagız ha gayret istikrar a bak sogan 7 lira paptes 7 lira yarışıyorlar fındık 6 lira millet yüzde 61 le oy veriyor maşAllah maşAllah devam ver mehteri ver keklenmeye devam kek çay iyi gider
Ali Papa 2 yıl önce
Son 68 senenin en başarısız ekonomi yönetimi ve ekonomi bakanı .
Ali KAYA 2 yıl önce
Bu işler sizin basiretsizliklerinizden kaynaklanıyor sizlere elveda.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@