banner441

Sigaraya 5 TL zam mı yapıldı?

Sosyal medya hesaplarında sigaraya zam yapılacak iddiaları yayılmaya başladı. Sigaraya yapılan son zamlardan sonra yeni bir zam daha yapıldı mı? İşte sigara üreticilerinin açıklamaları…

Ekonomi 10.10.2019, 13:36
Sigaraya 5 TL zam mı yapıldı?

Sigaraya zam iddiaları sosyal medya üzerinde yayılmaya başladı. Sigara fiyatlarına geçtiğimiz aylarda  yeni zam yapılarak, 1-3 TL'lik zammın ardından 12 TL'ye satılan bir sigara 15 TL'ye yükselirken, 16 TL'ye satılan bir sigara da 17 TL olmuştu. Özellikle sosyal medya üzerinde yeni bir iddia ortaya atıldı. Bu zamların üzerine sigaralara paket başı 5 TL zam yapılacağı söyleniyor. Peki sigaraya zam gelecek mi? Sigaraya 5 TL zam iddiası doğru mu? İşte British American Tobacco Türkiye tarafından yapılan resmi açıklama..

O SİGARAYA 1 TL ZAM!

Japon Tobacco International grubuna ait bir sigaraya 1 TL zam yapıldığı bildirildi. 

SİGARA'YA 5 TL ZAM YAPILDI MI?

Sigaraya zam yapıldığı iddialarına ilişkin British American Tobacco (BAT) Türkiye'den açıklama yapıldı. British American Tobacco (BAT) Türkiye'den yapılan açıklamada,

"Bugün bazı sosyal medya hesaplarından British American Tobacco Türkiye ürünlerine zam yapılacağı şeklinde verilen haberler ve sözde zamlı fiyat listeleri gerçeği yansıtmamaktadır. Kurumumuzun ürünlerine yönelik aldığı bir zam kararı yoktur. Gerçek olmayan ve kurgulanmış görseller ile servis edilen, ne amaçla yapıldığını anlayamadığımız bu tür haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz" ifadeleri kullanıldı.

SİGARAYA YENİ ZAM GELECEK Mİ?

Sigaraya yeni zam konusunda henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Sigara üreticileri tarafından sigaraya zam yapılıp yapılmayacağına dair resmi bir açıklama yapıldığında sizleri bilgilendireceğiz. Şuan için sosyal medyada gezen sigaraya zam iddiaları asılsızdır.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (4)
Serkan 4 ay önce
Bence komple yasaklasın sigarayı ama reis insanların sağlığından çok sigaradan gelen verginin peşinde
asder 4 ay önce
reis müjdeyi verdi ya izlemediniz mi bu zam zam değil 3 katı daha yapın
inanmayan açsın dinlesin yakındır bomba
Ahmet 4 ay önce
Reis zam yapacam dedi. Yıl başında ciddi bir zam daha yapar.
Kadir 4 ay önce
Bir kurşun kaç para haberiniz varmı sizin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@