Sayaç tamir bedelleri değiştirildi

Sanayi ve Ticaret Bakanlığının, “Su, Elektrik ve Doğal Gaz Sayaçlarının Tamir ve Ayar Ücret Tarifesi Hakkında Tebliği”, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak 1 Ocak 2010 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi. Tebliğe göre, su sayaçların

Sayaç tamir bedelleri değiştirildi

Sanayi ve Ticaret Bakanlığının, “Su, Elektrik ve Doğal Gaz Sayaçlarının Tamir ve Ayar Ücret Tarifesi Hakkında Tebliği”, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak 1 Ocak 2010 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

Tebliğe göre, su sayaçlarının ayar ve tamir ücretleri 5,7-8 TL, elektrik sayaçlarının tamir ve ayar ücretleri 4,4-8 TL, gaz sayaçlarının tamir ve ayar ücretleri de 6,3-31 TL arasında değişecek.

Aboneler tarafından vaki şikayetler üzerine yapılacak muayenelerde sayacın doğru çalıştığı tespit edilirse, sayacın yerinden sökülüp takma masrafı olarak aboneden 11,2 TL ücret alınacak.

Beher sayaç için kullanılan damga teli ve kurşunu karşılığında işçilik dahil 1,3 TL ücret alınacak.

Ön ödemeli elektronik kartlı sayaçların tamir ve ayar ücretleri yüzde 50 daha fazla alınacak.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler