banner556

>

Özelleştirme İdaresi gayrimenkul satıyor!

 ÖYK'nın konuya ilişkin 9 kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.   Buna göre ÖYK, mülkiyeti Maliye hazinesi adına kayıtlı iken özelleştirme kapsam ve programına alınan Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde bulunan 10 bin 734,46 metrekare yüzölçüm

Ekonomi 08.10.2012, 08:13
Özelleştirme İdaresi gayrimenkul satıyor!

 

ÖYK'nın konuya ilişkin 9 kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.  
 
Buna göre ÖYK, mülkiyeti Maliye hazinesi adına kayıtlı iken özelleştirme kapsam ve programına alınan Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde bulunan 10 bin 734,46 metrekare yüzölçümlü parsele yönelik ''ticaret/konut alanı'' kararı getirilmesine ilişkin Kurul tarafından onaylanan 1/5.000 ölçekli nazım imar planı değişikliği ve 1/1.000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğine askı sürecinde yapılan itirazların reddedilmesine karar verdi.  
 
Kurul, Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde bulunan 13 bin metrekare yüzölçümlü parsele yönelik ''ticaret/konut alanı'' kararı getirilmesine ilişkin 1/5.000 ölçekli nazım ve 1/1.000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğine askıda yapılan itirazların değerlendirilmesi sonucunda, mevcut plandaki ''sağlık tesisi alanı''nın kaldırılmasına ilişkin itirazları kabul etti, diğer itirazları ise reddetti. Yapılan itiraz sonucu 4816 ada, 1 numaralı parsele ''sağlık tesis alanı'', 4817 ada ve 1 numaralı parsele ''konut/ticaret alanı'' kararı getirilmesine ilişkin uygulama imar planı değişikliğini onaylandı.  
 
ÖYK, Niğde Merkez ilçesinde bulunan 4 bin 44 metrekare yüzölçümlü parselin ''konut dışı kentsel çalışma alanı'', Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde bulunan 26 bin 654 metrekare yüzölçümlü alanın ''resmi kurum alanı (adliye), ticaret alanı ve yol'', İzmir'in Bayraklı ilçesinde bulunan 44 bin 542 metrekare yüzölçümlü parsel ile Karayolları Genel Müdürlüğü adına kayıtlı 90 bin 266 metrekare yüzölçümlü alanın ''2. ve 3. kentsel ve bölgesel iş merkezi, park alanları, yol ve trafo'' olarak önerilmesine ilişkin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nca hazırlanan nazım imar planı değişikliklerine onay verdi.  
 
Kurul, Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Şirketi'ne ait Ankara'nın Nallıhan ilçesinde bulunan 11 bin 508 metrekare yüzölçümlü alanın ''konut, eğitim tesisleri, sosyal tesis, yurt, çocuk bahçesi ve yol'', Erzurum'un Yakutiye ilçesinde bulunan 13 bin 434 metrekare yüzölçümlü alanın ''ticaret alanı'', Kastamonu'nun Hanönü ilçesinde bulunan 2 bin 204,89 metrekarelik alanın ''konut alanı'', Afyonkarahisar Merkez ilçesinde bulunan 12 bin 890 metrekare yüzölçümlü alanın da ''konut dışı kentsel çalışma alanı'' olarak önerilmesine ilişkin nazım imar planı değişikliği ve uygulama imar planı değişikliğini onayladı.
 
Yorumlar (1)
cinneş marnş 8 yıl önce
al gülüm ver gülüm işleri....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@