banner539

banner526

banner533

banner513

Otomobilde en ucuz modeller

Türkiye pazarında faaliyet gösteren otomobil firmalarının “en düşük motor gücü ve donanıma sahip” modellerini dikkate alarak yaptığı belirlemelere göre, daha çok “küçük sınıf”ta yer alan bu otomobillerin fiyatları, 20-29 bin TL arasında değişiyor.Fiyatlar

Ekonomi 02.03.2009, 10:59
Otomobilde en ucuz modeller

Türkiye pazarında faaliyet gösteren otomobil firmalarının “en düşük motor gücü ve donanıma sahip” modellerini dikkate alarak yaptığı belirlemelere göre, daha çok “küçük sınıf”ta yer alan bu otomobillerin fiyatları, 20-29 bin TL arasında değişiyor.

Fiyatları 20 bin TL'nin altında, sadece Fiat'ın “Palio” ve “Albea”, Hyundai'nin “i10”, “Getz” ve “Accent”, Dacia'nın “Logan” ve Tata'nın “İndica” modellerinin bazı versiyonları bulunuyor.

Bu otomobiller arasında ise Dacia'nın “Logan Sedan 1.4” modeli ise 16 bin 850 TL'lik fiyatıyla en ucuz otomobil olarak öne çıkıyor.

Düşük yakıt tüketimi ve makul vergi oranları nedeniyle tercih edilen küçük otomobillerde dahi, konfor ve güvenlik donanımlarından vazgeçemeyen kullanıcılar, 30 bin TL'yi aşan fiyatlar ödemek zorunda.

Yorumlar (1)
Yazıoba 12 yıl önce
Dacia arabalarını çok insan kötü bilir.Tam tersi çok iyi arabaları var.Dacia logan kullanıyorum.4 yılda 90 bin yaptım daha tık demedi.Yayla,köy,dağ,dere,tepe gitmediği,çıkamayacağı yer yoktur.Alın hayatta pişman olmazsınız.Bana da dua edersiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@