Müjde geldi! Satışlar patladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, 18 bin liraya bedelli askerlik imkanını açıklamasının ardından ticari faaliyet gösteren internet sitelerinde 'Bedelliden dolayı acil oto' ilanları çıkmaya başladı. Çok sayıda araba sahibinin ilk günden satışa koyduğu ilanları

Ekonomi 03.12.2014, 16:08
Müjde geldi! Satışlar patladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, 18 bin liraya bedelli askerlik imkanını açıklamasının ardından ticari faaliyet gösteren internet sitelerinde 'Bedelliden dolayı acil oto' ilanları çıkmaya başladı. Çok sayıda araba sahibinin ilk günden satışa koyduğu ilanların sayısının ise kısa sürede arttığı görüldü.

 BEDELLİ ARAÇ İLANLARINA YANSIDI
 

Uzun süredir merakla beklenen bedelli askerlik açıklamasından sonra ikinci el otomobil piyasası da hareketlendi. Kamuoyunda düşük bedel olarak olarak yorumlanan bedelli fiyatını hazırlamak isteyen vatandaşlar ise çareyi otomobillerini satmakta buldu. Nakite kolay dönüştürülebilen araç ilanları ise ilginç başlıklarla duyuruldu.

 
BEDELLİ ÇIKTI FİYAT İYİCE DÜŞTÜ
 
Doktordan, öğretmenden, memurdan satılık ilanlarının sıklıkla görüldüğü ticari alışveriş sitelerinde bedelli askerlik ilanlarının başlığı şu cümlelerle oluştu: "Bedelli için fiyat düştü doktordan temiz, bedelli askerlik nedeniyle satılık araç, bedelli çıktı böyle oldu, bedelli askerlikten dolayı satılık, acil satılık bedelli çıktı fiyat iyice düştü, bedelli askerlikten yararlanmak için satıyorum öğretmenden temiz"

 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@