Milyonlarca memura çifte zam!

Milyonlarca memurun gözü kulağı temmuz zammında. Temmuzda memurlara hem zam yapılacak hem de aile yardımları zamlı olarak ödenecek. Böylece çok sayıda memur çifte zam almış olacak.

Ekonomi 07.06.2020, 14:27
Milyonlarca memura çifte zam!

Milyonlarca memurun temmuzda hem maaşlarında hem de aile yardımında artış olacak. Hakem kurulu kararı doğrultusunda maaşlara yüzde 4 zam yansıtılırken, bu yılın ilk yarısında enflasyonun yüzde 4'ü aşması halinde aşan kısım kadar fark da verilecek.
5 aylık enflasyona göre fark oluştu. Ocak-Mayıs enflasyonu yüzde 4.57 çıktı. Böylece zam yüzde 4.57'ye yükseldi. Bu oran Haziran enflasyonuna göre artacak ya da azalacak.
 

NASIL DEĞİŞECEK?
 
Yüzde 4.57'lik orana göre, aile yardımı hariç en düşük maaş 3 bin 517 liradan 3 bin 677 liraya yükselecek. Eş yardımı 332 liradan 347,17 liraya, çocuk yardımı da 0-6 yaş arası için 73,04 liradan 76,38, üstü için 36,52 liradan 38,19 liraya çıkacak. Eşi çalışmayan, 0-6 yaş arası 2 çocuğu olan memur 478,08 lira alırken, bu tutar 499,93 liraya yükselecek.

(Takvim)Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Hülya 1 yıl önce
Memur zamlarında akparti hükümeti iktidar oldu olalı cif rakamlı zam alamadılar neden beceriksiz bir memur sen başkanları oldugu için utanmıyorlarda istifada etmiyorlar bu memursen başkanları bakın bakıyım memurlar iki ocak zammından %4temmuz zammından %4toplam%8eder memurlar cif rakam zam alamamışlar neden memursen başkanları ne işe yarıyorlarsa anlayamadım gitti enfelasyon dogru degil tam rakam acıklanmaz neymiş enfelasyon cıkan zam neymiş memur zamlarına yansıyacakmış gelde gülme enfelasyon bu rakamsa memurlar ezdirilmiyormuş cocuklar bile kanmaz gülerler ama memursen başkanları kandı neymiş kabul etmiyormuş vebal günahı memursen başkanına dahada istifa etmiyor memurları dogru düzgün zam görmeyecekler bu memursen başkanı o koltukda oturmaya devam ettigi sürece yazıklar olsun sana memursen başkanları memurlar sizin gibiler yüzünden eziliyor hak ettigi zammı alamıyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@