MHP'li vekilden Kürdistan çıkışı!

Türk Tarih Kurumunun eski başkanlarından olan MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu BDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani’nin Kürdistan iddialarına cevap verdi.BDP'YE KÜRDİSTAN CEVABIBDP Milletvekili Zozani bütçe görüşmeleri kapsamında Meclis kürsüsünde konuşma

MHP'li vekilden Kürdistan çıkışı!

Türk Tarih Kurumunun eski başkanlarından olan MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu BDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani’nin Kürdistan iddialarına cevap verdi.

BDP'YE KÜRDİSTAN CEVABI

BDP Milletvekili Zozani bütçe görüşmeleri kapsamında Meclis kürsüsünde konuşma yaptı. Zozani, "Ben de teröristim, Ordu neyle hangi ticari faaliyetler içerisinde, Ordu Kürdistan’da Kürt halkına karşı bir harekat yürütüyor" gibi açıklamarından sonra, Meclis’te yaşanan Kürdistan kelimesi gerginliğine değindi.

Zozani “Geçen sene kitapçıkta Kürdistan yazıyordu o zaman niye rahatsız olmadınız, okumadınız geçen sene kitapçığı Sayın Halaçoğlu, Sayın Muharrem İnce” dedi.

TARİHTE KÜRDİSTAN DİYE BİR YER YOKTUR

Bunun üzerine kürsüye gelen Yusuf Halaçoğlu Adil Zozani’ye cevap verdi. Halaçoğlu, “Tarihte Anadolu haritasında Kürdistan diye bir yer olmamıştır, bununla ilgili size on tane harita getirebilirim siz bir tane Anadolu’da Kürdistan olan bir harita getirebilir misiniz? Tarihte böyle bir şey yoktur Kürt mimarisi bile gösteremezsiniz” dedi.

HALAÇOĞLU DAHA ÖNCE DE KÜRT YOKTUR DEMİŞTİ

Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu daha önce çok dikkat çeken bir açıklama yapmıştı. Halaçoğlu yabancı arşiv belgelerine ve araştırmalarına dayanarak yaptığı konuşmada “Müslümanlığı kabul etmiş ve kendisini Türk olarak kabul etmiş insanlar gelip Anadolu’ya yerleşmiştir. Dolayısıyla bunları bir mozayik olarak kabul etmek farkına varmadan ülke içerisinde de bir takım gruplaşmalara neden olmaktadır. Bu konuda özellikle siyasetçilerin çok dikkatli olması gerekir. Araştırmalarımızda Kürt diye bildiğimiz insanların aslında yapısal olarak ’Türkmen asıllı’ olduğunu, Kürt Alevi olarak bilinen vatandaşların ise ‘Ermeni kökenli’ olduğunu gördük. Ülkeyi bölmeye çalışan ‘TİKKO ve PKK’ terör örgütlerinin içinde yer alan insanların birçoğu Ermeni dönmesi Kürtlerden oluşuyor. TİKKO ve PKK hareketi bizim bildiğimiz gibi Kürt hareketi değildir.” ifadelerini kullanmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
tuncay türk
tuncay türk - 6 yıl Önce

yusuf hocanın konuşmasının altına aynen imzamı atarım tebrikler hocam Allah yardımcınız olsun

Hüseyin Karagöz
Hüseyin Karagöz - 6 yıl Önce

AKPli vekil Aydoğmuş partiden ihraç edilmeden önce BOP İsrail projesi PKK buna hizmet ediyor demiş...Ve Güneydoğuda İsrail devleti kurulacağını söylemişti...Hatta ikonuşma görüntüsü var...Yani tairhte olmasa bile kurulmuş bir devletleri artık AKP-ABD-PKK-İSRAİL...BOPTA ortaktır...Ve 100 yıllık MONDROS,SEVR projesi için çalışmaktadırlar...BOPun eşbaşkanı malumunuz...

EMRE NEHIR
EMRE NEHIR - 6 yıl Önce

Mhp Dışında Dik Duran Parti Yok Bu Akp Hükümetinin Amacı farklı Bdp ve Pkk ile anlaşıyor Allah sonumuzu hayır etsin.

SIRADAKİ HABER

banner513