Kredi kartı kullananlar aman dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği(TBB), kurum adının kullanılması suretiyle dolandırıcılık teşebbüslerinde bulunulduğu konusunda uyardı.TBB'den yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:"Son günlerde, kendilerini Türkiye Bankalar Birliği personeli veya Türkiye Bankal

Ekonomi 31.03.2015, 16:55
Kredi kartı kullananlar aman dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği(TBB), kurum adının kullanılması suretiyle dolandırıcılık teşebbüslerinde bulunulduğu konusunda uyardı.

TBB'den yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Son günlerde, kendilerini Türkiye Bankalar Birliği personeli veya Türkiye Bankalar Birliği ile anlaşmalı kuruluş yetkilisi olarak tanıtan bazı kişilerin, banka müşterilerini telefonla arayarak, müşterilerin bankalara ödedikleri ücret, masraf ve komisyonların kendilerine geri ödenmesine aracılık edecekleri vaadiyle müşterilerin kişisel bilgilerini talep ettikleri öğrenilmiştir.

Gerçeği yansıtmayan bu vaadlere ilişkin olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini teminen aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür:

"Türkiye Bankalar Birliği'nin, çalışanları ve/veya anlaşmalı kuruluşlar eliyle bankaların müşterilerinin bankalara ödedikleri ücret, masraf ve komisyonların geri ödenmesine yönelik bir çalışması ve görevi bulunmamaktadır. Kendilerini Birlik çalışanı veya Birlik ile anlaşmalı kuruluş yetkilisi olarak tanıtan kişilere kesinlikle itibar edilmemeli, bir dolandırıcılık olayına maruz kalınmamasını teminen kişisel bilgiler asla paylaşılmamalıdır. Bu kişiler hakkında ilgili kurumlar nezdinde suç duyurusunda bulunulmalıdır."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@