KEY ödemesi için son bir hafta

KEY ödemesini hala alamayan çalışanların ve emeklilerin kurumlarına başvurması için son bir haftaya girildi.KEY listesindeki hata ve eksiklikler nedeniyle parasını alamayanların yıl sonuna kadar, kesinti yapılan kuruma başvurmaları gerekiyor.Türk Sağlık-S

KEY ödemesi için son bir hafta

KEY ödemesini hala alamayan çalışanların ve emeklilerin kurumlarına başvurması için son bir haftaya girildi.KEY listesindeki hata ve eksiklikler nedeniyle parasını alamayanların yıl sonuna kadar, kesinti yapılan kuruma başvurmaları gerekiyor.

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, yaptığı değerlendirmede, kurumlarına hiç başvurmayanların dava açma hakkının olmayabileceğini belirterek, şunları ifade etti:

“Vatandaşların bu durumdan haberi bile olmayabilir. Kuruma başvurmayanların hak aramalarının sonlanması gibi durum ortaya çıkabilir. Söz konusu tarihten sonra dava açma hakları bile olmayabilir. Bu nedenle KEY alamayanlar veya eksik alanlar mutlaka kurumlarına başvurmalı. Kolaylık olsun diye kurumlara örnek başvuru dilekçesi hazırladık. Bu dilekçeleri internet sitemiz olan ‘www.turksagliksen.org.tr’ adresinden temin edebilirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.