Karayolları sigortaları arttı

Zorunlu Karayolu Taşımacılık Mali Sorumluluk Sigortasında, otomobil, minibüs ve otobüsler için ''tedavi giderleri ile sakatlanma ve ölüm teminatı'', kişi başına 175 bin TL'ye yükseltildi. Teminatlar, 1 Mart 2010'dan itibaren uygulanacak. Devlet Bakanlığın

Karayolları sigortaları arttı

Zorunlu Karayolu Taşımacılık Mali Sorumluluk Sigortasında, otomobil, minibüs ve otobüsler için ''tedavi giderleri ile sakatlanma ve ölüm teminatı'', kişi başına 175 bin TL'ye yükseltildi. Teminatlar, 1 Mart 2010'dan itibaren uygulanacak.

Devlet Bakanlığının ''Zorunlu Karayolu Taşımacılık Mali Sorumluluk Sigortası Tarife ve Talimatında Değişiklik Yapılmasına İlişkin Tarife ve Talimat'' Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, 2010 yılının Mart ayından itibaren otomobil, minibüs ve otobüsler için tedavi gideri, sakatlanma ve ölüm asgari sigorta teminatı, kişi başına 175 bin TL olarak uygulanacak.

Tedavi gideri, sakatlanma ve ölüm teminatı kaza başına ise otomobillerde 1 milyon 225 bin TL, koltuk sayısı 8 ile 14 arasında olan minibüslerde 2 milyon 450 bin TL, 15 ile 29 arasında koltuk sayısına sahip otobüslerde 5 milyon 75 bin TL, koltuk sayısı 30'un üzerinde olan otobüslere ise 8 milyon 750 bin TL olarak saptandı.

Diğer yandan, tedavi gideri, sakatlanma ve ölüm asgari sigorta teminatı 1 Ocak 2011'den itibaren otomobil, minibüs ve otobüsler için kişi başına 200 bin TL'ye çıkacak.

1 Ocak 2011'den itibaren uygulanacak tedavi gideri, sakatlanma ve ölüm teminatı kaza başına ise otomobillerde 1 milyon 400 bin TL, koltuk sayısı 8 ile 14 arasında olan minibüslerde 2 milyon 800 bin TL, 15 ile 29 arasında koltuk sayısına sahip otobüslerde 5 milyon 800 bin TL, koltuk sayısı 30'un üzerinde olan otobüslere de 10 milyon TL olacak.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler