"Kalemimizi kuvetlendirmeliyiz"

Beşiktaş'taki Four Seasons Otel'de basına kapalı gerçekleştirilen toplantı öncesinde gazetecilere açıklama yapan Kemal Unakıtan, görüşme davetinin kendisinden geldiğini belirterek, ekonomi yönetimi olarak iç ve dış olayları izlediklerini ve almaları gerek

Ekonomi 19.10.2008, 16:42
Beşiktaş'taki Four Seasons Otel'de basına kapalı gerçekleştirilen toplantı öncesinde gazetecilere açıklama yapan Kemal Unakıtan, görüşme davetinin kendisinden geldiğini belirterek, ekonomi yönetimi olarak iç ve dış olayları izlediklerini ve almaları gereken önlemleri aldıklarını söyledi.

Unakıtan, "Dünyadaki mali krize karşı daha korunaklı, kalemizi daha kuvvetli hale getirmemiz icap ediyor. Onunla ilgili ne lazımsa o adımları da atıyoruz" dedi.

Bir soru üzerine Unakıtan, Türkiye Bankalar Birliği ile daha sonra biraraya geleceğini bildirdi.

Verilen arada yeniden gazetecilerin karşısına çıkan Unakıtan, toplantıda herkesin kendine özgü görüş ve önerilerini, değerlendirmelerini dinlediklerini ifade etti. Unakıtan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu tür toplantıları zaman zaman yapmak lazım. Normal toplantılar. Nitekim pazartesi günü resmi olarak da yapılacak bu toplantı Ankara'da. Ekonomik kurul toplantısı. Sektör temsilcileriyle görüşecekler. Daha geniş, daha fazla bakanın da katıldığı toplantı olacak. Hükümet, özel sektör, ekonominin temel ayaklarıdır bunlar. Kamu tarafı vardır, özel sektör tarafı vardır. İki tarafın da zaman içinde biraraya gelip de görüşlerini, düşüncelerini ve önerilerini ortaya koymaları lazım."

Unakıtan, bir gazetecinin, içeride bankacıların da bulunduğunu belirterek, "Bankaların, kredileri geri çağırmasıyla ilgili birşey konuştunuz mu?" biçimindeki sorusu üzerine de "Evet, onları da dinliyoruz. Şu anda kendilerinin söyledikleri; kredilerde bir azalma yok. Hatta mevduatlarda da azalma yok. Türkiye'de, yani böyle anormal hareketler yok. Onları da kendileri dile getiriyorlar" dedi.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ da toplantıda, krizin Türkiye'ye yansımalarının ne olacağını konuştuklarını ifade ederek, "Beyin fırtınası yapıyoruz. Somut öneriler üzerinde konuşuyoruz. Ne yapabiliriz, nasıl atlatabiliriz? Fikir paylaşımı" diye konuştu.

Toplantıya, Rifat Hisarcıklıoğlu, Tuğrul Kudatgobilik, Tuncay Özilhan, Ferit Şahenk, Mustafa Boydak ve Paul Doany'nin de aralarında bulunduğu iş dünyasının temsilcileri katıldı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
tanersu 13 yıl önce
size tolgayı verelim sayın unakıtan ..alın tepe tepe kullanın..kalenız güçlenir mi bilmem. ama size verince bizim kalemiz güçlenir..
olgunkoç 13 yıl önce
Sizide biliyoruz sayın unakıtan akşam yatıp sabah rüyanızda görüp vergi uydurup fakir fukaranın sırtından nasıl geçineceğinizi düşüneceğinize büyük şirketler vergi affı indirimi falan getirmeyin ! En önemli bakanlık kimlerin elinde allahım sen biz türk milletine yardım et . tarafsız ve objektif haberciliğin öncüsü haber61.net lütfen bu yorumumu yayınlayın...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@