Kaçakçıların araçları satılık!

 TRAKYA Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Edirne Tasfiye İşletme Müdürlüğü (TASİŞ), aralarında lüks cip, otobüs ve otomobillerin de bulunduğu 31 aracı, 513 bin liradan satışa çıkardı. Genellikle kaçakçılıkta kullanılması sonucu devletin el koyduğu araçlar

Kaçakçıların araçları satılık!
banner432

 

TRAKYA Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Edirne Tasfiye İşletme Müdürlüğü (TASİŞ), aralarında lüks cip, otobüs ve otomobillerin de bulunduğu 31 aracı, 513 bin liradan satışa çıkardı. Genellikle kaçakçılıkta kullanılması sonucu devletin el koyduğu araçlar açık artırmayla ihale edilecek.

 

TASİŞ, sınır kapılarında yakalanan, vergileri ödenmediği ya da kaçakçılıkta kullanılması sonucu devletin el koyduğu araçları satışa çıkardı. Yüzde 5 ile 20 arasında değişen hasarları bulunan lüks cip, otobüs ve otomobillerin satılması halinde devlet 31 araçtan en az 513 bin 134 lira gelir elde edecek. Edirne Özel İdare Düğün Salonu'nda 12 Eylül tarihinde ihale edilecek olan araçların satışına, esas bedelin yüzde 10’nu kadar güvence bedeli yatıranlar katılabilecek.

 

Satışa çıkarılan araçlar arasında 2008 model bir cip ve 2000 model bir otobüs de buluyor. Lüks cip 26 bin 984 liradan, 1994 model bir otomobil ise 5 bin 174 liradan satışa çıkarıldı. Araçlar, Kapıkule ve Çerkezköy Gümrük Müdürlüğü’ne ait sundurma otoparklarında görülebiliyor.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner421