İşsizliğe rekor başvuru!

Türkiye İş Kurumu verilerine göre Aralık ayında geçen yıl aynı döneme göre işsizlik başvuruları yüzde 472.71 artışla 175 bin 684 kişi oldu. Kurum'da yer alan açık işlerin sayısının ise Aralık'ta geçen yılın ayına göre yüzde 5.14 artışla 10,369 adet olduğu

Ekonomi 15.01.2009, 16:24
İşsizliğe rekor başvuru!

Türkiye İş Kurumu verilerine göre Aralık ayında geçen yıl aynı döneme göre işsizlik başvuruları yüzde 472.71 artışla 175 bin 684 kişi oldu. Kurum'da yer alan açık işlerin sayısının ise Aralık'ta geçen yılın ayına göre yüzde 5.14 artışla 10,369 adet olduğu belirtildi.

Açıklamada, Aralık ayında İşsizlik Sigortası Fonu'ndan 193,003 kişiye 66.7 milyon lira ödeme yapıldığı belirtilirken, Fon'un toplam varlığının 31 Aralık 2008 itibarıyla 38.352 milyar lira olduğu kaydedildi.

Yorumlar (2)
OziloZ 12 yıl önce
Halbuki kriz Türkiye'yi teğet geçmişti.
lazavera 12 yıl önce
hıcbırşekılde bu hukumeti desteklemem desteklemedımde lakin başbakanın bazı lafları oldukca özenle secılmış dikkatlice edilmiş sözler olarak yorumluyorum.

neden mi?

başbakan kalkıpta evet cok buyuk bir ekonomık kriz var,harcamalarınızı ona göre yapın dese halk cebındeki tek bir kuruşu dahi harcarken kırk defa duşunur olan parada saklanır piyasadan.ama dikkat edınız ki tüm alışveriş yerleri falan dolu halk herseye rağmen iyi veya kötü harcamaya devam ediyor 2001 krizlerınde olduğu gıbı para dolara veya başka bir yabancı paraya cevrılıpte yastık altına atılmıyor kısaca var olan tansiyonu düşürmek,daha aza indirmek için söylenmış bir laf olarak değerlendırıyorum "teğet" sözcüğünü bence doğru...

başbakanın diğer bir eleştiri söz konusu olan lafıda her aileden 2-3 hatta daha fazla cocuk sahibi olmalarını ıstemesiydiki, bu isteğinde başbakan son derece doğru bir tespitte bulunarak tamamen bazı rakkamları göze alarak edilmiş bir laftır ama bu konuyu burda şimdi dillendırıpte bu başlık altında acıp konuyu saptrmak ıstemem lafın neden hangi sebbten dolayı edildiğini bilen biliyor zaten.

saygılarımla

Gelişmelerden Haberdar Olun

@