7m


7m

hyundai

Hacısalihoğlu: “Trabzon’u dışa açmak için..."

TTSO Başkanı Hacısalihoğlu'ndan işadamlarına fuar çağrısı.

Ekonomi 12.02.2018, 13:06
Hacısalihoğlu: “Trabzon’u dışa açmak için..."

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, tüm işadamlarına turizm ve çeşitli sektörlerdeki fuarlara katılmaları çağrısında bulunarak, “Amacımız Trabzon’u dışa açmak. Bu da işadamlarımızla olacaktır. Bu bakımdan fuarlar çok çok önemli. Şehrimiz bizlerin bu hareketliliğiyle gelişip büyüyecek.” dedi.

Fuarlara büyük önem verdiklerini belirten Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, “Sadece turizm değil her türlü fuar imkânlarını sektörlere uygun olarak işadamlarımıza sunuyoruz, üyelerimizin katılımı konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

Ocak ayı içinde oda olarak Tahran’da fuara katıldıklarını belirten Başkan Hacısalihoğlu, “İran bizim için önemli bir pazar. Geçen yıl Tahran’da fuarlara katılmaya başladık. Bunun olumlu emarelerini 2017’de gördük. Bu yıl yine katıldık. Şehrimize sıcak ülkelerdeki insanlar yaz aylarında daha çok geliyor. İran’ın güneyinde de böyle bir nüfus var. Oralarda tanıtımları daha fazla yapmak suretiyle bölge insanının şehrimize gelmesi konusunda, ulaşım olanaklarıyla birlikte kolaylıklar sağlamaya çalışıyoruz. Tahran’ın ardından EMITT fuarında da kentin ortak bir tanıtımını yaptık” dedi.

Başkan Hacısalihoğlu, önümüzdeki günlerde düzenlenecek fuarlarla ilgili bilgi verirken de şunları söyledi:

“Önümüzdeki süreçte Tebriz, Cidde, Riyad ve Dubai fuarları var.  Biz tüm fuarları duyuruyoruz. Sonradan bazı kesimlerden haberimiz olmadı deniliyor. Üzerine basa basa söylemek istiyoruz. Lütfen bunları unutmayın. Fuarlara katılın. Bu fuarlara katılmanın hepimizin asli görevlerinden biri olduğunu belirtmek istiyorum. Almanya’da bir gıda fuarı da var. Asansör fuarı var. Trabzon’da durmakla bir şey yapamayız. Dışa açılma projemizi hepiniz biliyorsunuz. Amacımız Trabzon’u dışa açmak. Bu da işadamlarımızla olacaktır. İşadamlarımız gidip gördüklerini burada anlatacaklar ki, şehrimiz büyüsün, oradaki tecrübeler buraya yansısın. Bu bakımdan fuarlar çok çok önemli. Şehrimiz bizlerin bu hareketliliğiyle gelişip büyüyecek. Ekonomiden sorumlu kurum olarak üzerimize düşeni yaptığımızı düşünüyoruz. Noksanlarımız olabilir. Ama öneri de bekliyoruz. Öneriler doğrultusunda daha fazla çalışma gayreti içindeyiz.”


Yorumlar (2)
Tebriz-Trabzon Hattı 4 yıl önce
Tebriz ile ilişkileri çok iyi duruma getirin. Özellikle dağlık arazilerden yazlık almalarını veya kiralamalarını teşvik edin. Unutmayın azeriler bizim anadolu'ya gelmeyen veya gelemeyenlerimizdir. Diyarbakırla din bağımız varsa, Tebrizle dil bağımız vardır.
Ali 4 yıl önce
Fuarlara önem veriyoruz demekle olmuyor.Sormak gerekir Trabzondaki fuar merkezi niye yıkıldı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@