banner526

banner533

banner513

Google da işçi çıkarıyor

Google Başkan Yardımcısı Laszlo Bock, bir bloga yazdığı açıklamada, ekonominin mevcut durumunda, daha az kişiye ihtiyaç duyulduğunun farkedildiğini belirtti.Şirketin Mühendislik ve Araştırmalardan sorumlu başkan yardımcısı Alan Eustace de uzun dönemli hed

Ekonomi 15.01.2009, 15:48
Google da işçi çıkarıyor

Google Başkan Yardımcısı Laszlo Bock, bir bloga yazdığı açıklamada, ekonominin mevcut durumunda, daha az kişiye ihtiyaç duyulduğunun farkedildiğini belirtti.

Şirketin Mühendislik ve Araştırmalardan sorumlu başkan yardımcısı Alan Eustace de uzun dönemli hedefin mühendislik projelerinde çalışanların sayısını azaltmamak ve küresel mevcudiyeti düşürmemek olduğunu ifade etti. Eustace, “Ancak yenilik ve hızı temin edebileceğimiz daha etkili mühendislik birimleri yaratmak istiyoruz” dedi.

Şirket, Austin (Teksas), Trondheim (Norveç) ve Lulea'daki (İsveç) mühendislik ofislerini kapatacağını bildirdi.

Şirket Kasım ayında sözleşmeleri çalışanları düşürmeye çalışırken, tam zamanlı işçileri alıkoymayı düşündüğünü ifade etmişti.

Şirketin, araştırma-geliştirme faaliyetlerinden kısacağına yönelik herhangi bir işaret bulunmazken, çalışanlar için ücretsiz kafeteryanın kapatılması gibi daha keyfi harcamalarda kesintiye gidiliyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@