banner539

banner526

banner533

banner513

Giresun TMO'da yolsuzluk

Giresun'un Doğankent ilçesinde, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) alım merkezinde örgütlü olarak 'irtikap ve kamu kurumunu dolandırdıkları iddiasıyla' gözaltına alınan 14 kişinin jandarmada sorguları sürüyor. Dün sabah Doğankent ilçesi ile Malatya ilinde eş z

Ekonomi 21.01.2009, 16:21
Giresun TMO'da yolsuzluk

Giresun'un Doğankent ilçesinde, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) alım merkezinde örgütlü olarak 'irtikap ve kamu kurumunu dolandırdıkları iddiasıyla' gözaltına alınan 14 kişinin jandarmada sorguları sürüyor.

Dün sabah Doğankent ilçesi ile Malatya ilinde eş zamanlı operasyonlarda Doğankent ilçesinde faaliyet gösteren TMO'ya ait alım merkezinde örgütlü olarak 'İrtikap ve Kamu Kurumunu Dolandırmak' suçlarını işledikleri tespit edilen 5'i kamu görevlisi, 8'i tüccar ve biri de esnaf olmak üzere biri bayan toplam 14 şüpheli cumhuriyet savcısının talimatıyla gözaltına alındı. Y.T., G.T., N.T., T.K., Y.Ş., C.B., A.B., M.A., H.T., C.G., E.G., M.Ş., Ş.K. ve İ.A.'nın jandarmada sorguları sürüyor. Şüphelilerin sorgulama
işleminin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Operasyonlarda 9 mm çapında 2 adet tabanca, 2 kuru sıkı tabanca, 4 şarjör, 22 adet 9 mm çapında dolu fişek, 4 adet masa üstü bilgisayar, iki adet dizüstü bilgisayar, 20 adet cep telefonu, 29 adet CD, 33 adet disket, iki adet video kaseti, bin 98 adet evrak, üç adet çek, 11 adet senet ele geçirildi.
Öte yandan gözaltına alınanlardan Y.T.'nin TMO görevlisi, Y.Ş., T.K., A.B. ve Ş.K.'nın da AK Parti yönetiminde eskiden görev yaptıkları, N.T. ve T.K.'nın da muhtarlık yaptıkları belirtildi.

Yorumlar (1)
iskefiyeli 12 yıl önce
Hala ak kaşıktan çıktığunu iddia eden AKP ,geçmiş dönemdede olsa partinizde yöneticilik yapmış birilerinin sizi bağlamadığını söyleyemezsiniz.Tepeden tırnağa yosuzluğab bulaştınız.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@