Gıda ambalajına AB satandardı

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın, ''Türk Gıda Kodeksi Gıda Maddeleri ile Temas Eden Rejenere Selüloz Filmlerden Yapılmış Madde ve Malzemeler Tebliği'', Resmi Gazete'nin dördüncü mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Tebliğ, 2007/42/EC sayılı ''

Gıda ambalajına AB satandardı
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın, ''Türk Gıda Kodeksi Gıda Maddeleri ile Temas Eden Rejenere Selüloz Filmlerden Yapılmış Madde ve Malzemeler Tebliği'', Resmi Gazete'nin dördüncü mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Tebliğ, 2007/42/EC sayılı ''Gıda Maddeleriyle Temas Etmek Üzere Rejenere Selüloz Filmlerden Yapılmış Madde ve Malzemeler '' üzerine Komisyon direktifi dikkate alınarak AB'ye uyum çerçevesinde hazırlandı.

Tebliğle, gıda maddeleri ile temasta bulunan rejenere selüloz filmlerden yapılmış madde ve malzemelerin taşıması gereken özellikler belirlendi.

Bu Tebliğle 4 Aralık 2001 tarihli ve 24603 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Türk Gıda Kodeksi Gıda Maddeleri ile Temasta Bulunan Rejenere Selüloz Filmlerden Yapılmış Madde ve Malzemeler Tebliği yürürlüktün kaldırılmış oldu

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler