Fiskobirlik fındık alacak

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, FİSKOBİRLİK'in kesinlikle fındık alımı yapacağını belirterek, konunun gelecek hafta netlik kazanacağını söyledi. Bayraktar, AA muhabirine yaptığı açıklamada Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile fındık alımı

Ekonomi 12.10.2008, 14:53
Fiskobirlik fındık alacak

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, FİSKOBİRLİK'in kesinlikle fındık alımı yapacağını belirterek, konunun gelecek hafta netlik kazanacağını söyledi.

Bayraktar, AA muhabirine yaptığı açıklamada Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile fındık alımı konusunda yakın bir zamanda görüşme yapılacağını kaydetti.

Bayraktar, ''FİSKOBİRLİK kesinlikle fındık alımı yapacak. Ama Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) adına mı alacak, kendi adına mı alacak, konu gelecek hafta netleşecek' dedi.

Fındık fiyatının kamuoyunda yanlış değerlendirildiğini ifade eden Bayraktar, şöyle devam etti:

''Bu mesele aslında fiyatla ilgili mesele. Fındık fiyatı kademeli olacağı için, bir takım sıkıntılara maruz kalındı. Ancak herkesin kendi açısından haklı olduğu gerekçeler var. Dolayısıyla piyasada fındığın fazla olacağını herkes biliyor. Alıcı buna göre davranıyor. Fındıkta son yılların en yüksek rekoltesi görüldü. Dolayısıyla bununla ilgili kaynak sıkıntısı da var. Tahmin ediyorum önümüzdeki hafta konu netleşecek. Fiyatın kademeli olmasının temel sebebi TMO'nun elindeki nakit paranın az olmasıdır. Dolayısıyla 2009 bütçesi hesabıyla kademeli fiyat artışı yapılıyor.''Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
niyazi 13 yıl önce
Fisko fındık alacak güzelde parasını 5 mi 10 sene soramı verecek, 2006 yılının parasını alamayan bir üretici olarak önce bu parayı faiziyle versinler sorada ben fındığı onlara bidaha satarmıyım satmazmıyım bunu düşünürüz. Ha şuda iyi biline sözüm üretici ve onun birliği fiskobirliği bu duruma düşüren bu kadar halkı 3-5 tüccara satan zihniyetedir.Artık Fiskobirlik üreticinin değildir. Onu bu duruma düşürenler başına kendi adamlarını getirenlerindir.Kimse AB yi falan bahane göstermesin, TMO da onlarındır, hayatında fındık görmeyen adamları sırf işe almak için eksper yapmışlar 55-56 randıman fındığı 45 e düşürüyorlar, yani halkı sömüren üreticinin hakkını yiyenler bilsinlerki bunun karşılığını mutlaka alacaklardır.
asiye 13 yıl önce
ağzına sağlık....kardeşimm

Gelişmelerden Haberdar Olun

@