kebir

Emekli ikramiyeleri neden eksik yattı?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu eksik yatırılan ikramiyelerle ilgili konuştu

Emekli ikramiyeleri neden eksik yattı?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, emeklilere ödenen bayram ikramiyelerinin eksik yatırıldığı iddiasına ilişkin "Bayram ikramiyesi ödemesinde de ilk gündem itibaren şunu ifade ettik, hisseleri oranında dul ve yetim aylığı alanlar ki bu emekli maaşı değildir, tekrar bunun altını çizmek istiyorum. Dul ve yetim aylığı alanlara ilgili kanundaki hisseleri oranında ödemelerini gerçekleştireceğiz" dedi.

"DOSYA BAZLI İKRAMİYE ÖDENİYOR"

Son günlerde bazı cumhurbaşkanı adaylarının emeklilere ödenmeye başlanan bayram ikramiyeleri üzerinden algı operasyonu yapmaya çalıştığına ve yanlış söylemler içinde olduklarına işaret eden Sarıeroğlu, "Bununla ilgili de bir sürü bilgi kirliliği bulunuyor. Şu anda emeklilerimizin tamamına net olarak bin lira ikramiye ödemesi gerçekleştirilmiş durumda. Dosya bazlı yaptığımız bir düzenleme bu. Bu dosya bazında her dosyanın bin lira olduğunu belirtmişiz. Burada herkese bin lira yatmış durumda." diye konuştu.

EMEKLİ İKRAMİYESİ AÇIKLAMASI

Bakan Sarıeroğlu, ölüm aylığı ödemesi de gerçekleştirdiklerini aktararak konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ölüm aylığı bağlarken de dosya bazlı bir çalışma vardır. Kişinin maaşı esastır. Bu maaş üzerinde eşine yüzde 50 oranında, anne ve babasına yüzde 25 oranında çocukları varsa yüzde 25 oranında bu ölüm aylığının dağıtımı söz konusudur. Bunların tamamı Sosyal Güvenlik mevzuatımızda ilgili maddede açıkça yazılmıştır. Bu bayram ikramiyesi ödemesinde de ilk gündem itibaren şunu ifade ettik, hisseleri oranında dul ve yetim aylığı alanlar ki bu emekli maaşı -değildir. Tekrar bunun altını çizmek istiyorum. Dul ve yetim aylığı alanlar ilgili kanundaki hisseleri oranında ödemelerini gerçekleştireceğiz. Yine iş kazasına maruz kalan kardeşlerimizin de bu kazalardaki almış oldukları mağduriyet derecesiyle orantılı olarak bu ödemelerin yapılacağını söylemiştik. Yapılan algı çalışmasını kınadığımı özellikle belirmek istiyorum."

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 09:48
Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Köse
Ahmet Köse - 2 ay Önce

Ama öyle demediniz her emekliye 1000 Tl. Bayram ikramiyesi, ama zaten sizin fırkatınızda yalan var normal bişey. Kilis Belediye Başkanı 78 yaşındaki anasını İşkurdan işe aldı sizden bu beklenir

necati
necati - 2 ay Önce

emekli adam yıllarca çalışmış ve vergisini ödemiş adamdır. Sadaka gibi ikramiye mi olur? Maaşlara ayda 100 lira zam yapsanız yılda 1200 lira eder. Bunu yapın. Bayramda sadaka vermeyin. Çalışmayıp kahvede kek yiyen gençlere para akıtmak için emekliden kesmeyin

Ugur
Ugur - 2 ay Önce

Önce baktinizki is ciddi,bol keseden salladiniz..sonra da baktinizki bu millet aya cift seritli yol yapicaz desek inanacak her emekliye 1000 tl verecegimize yarisini verelim dediniz.secimi kazandiktan sonra diger vereceginiz 1000 lirayi da keseceksiniz.

Fatih61
Fatih61 - 2 ay Önce

Dansözü geçtiniz be cumhurbaşkanı herkese 1000 lira bayram ikramiyesi derken herkes derken kimden bahsediyor. Geliyor kurum bakanı kemküm işte o dul o yetim onların aldığı emekli maaşı değil derken illa bir yerden kırpmanın peşindesiniz. Ne var yani herkese 1000 lira verseniz neyiniz eksilir. Kendinizi gelince yarabbi şükür biz emeklilere gelince olmaz ekonomi batar.

doğan yıldız
doğan yıldız - 2 ay Önce

hiddetlenmeyin hemşerilerim marmaris te yazlık saray yapılıyor.para lazım. yapılmasın mı yani?

mehmet.
mehmet. - 2 ay Önce

Emekli ikramiyeleri neden eksik yattı? Cunku YALANCISIN a k p...

banner426

banner393

banner427