banner539

banner526

banner533

banner513

Elektrik zammı %34 oldu!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), Türkiye Elektrik Ticareti Anonim Şirketinin (TETAŞ) Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş.'ye (TEDAŞ) bağlı 20 elektrik dağıtım şirketine sattığı toptan elektriğe zam talebini onayladı. Buna göre, 1 Ekim 2008 tarihinden iti

Ekonomi 04.09.2008, 21:32
Elektrik zammı %34 oldu!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), Türkiye Elektrik Ticareti Anonim Şirketinin (TETAŞ) Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş.'ye (TEDAŞ) bağlı 20 elektrik dağıtım şirketine sattığı toptan elektriğe zam talebini onayladı.


Buna göre, 1 Ekim 2008 tarihinden itibaren TETAŞ'ın kilovat saati (kWh) 10,74 YKr'den sattığı toptan elektrik fiyatı yüzde 34 artacak.
Kurul, bugünkü toplantısında TETAŞ'ın 1 Ekim 2008 tarihinden geçerli yeni tarife önerisini değerlendirdi ve karara bağladı.


EPDK 20 dağıtım şirketine zam talebinin onaylandığına dair bir yazı göndererek, maliyet artışları çerçevesinde şirketlerin yeni tarifelerini bildirmelerini istedi.


Şirketlerin vereceği teklif doğrultusunda nihai tüketiciye yansıyacak zammın ne olacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.


TETAŞ'ın zam talebinde otomatik fiyatlandırma mekanizması çerçevesinde yansıtılması gereken maliyet artışları (petrol, doğal gaz fiyatları vs) ve Piyasa Mali Uzlaştırma Merkezinde ortaya çıkan fiyatlar büyük rol oynadı.

Yorumlar (4)
abranmaz 12 yıl önce
yani pes dogrusuuuuuu.artik bu cilginliğa bi son verin .artik gözümüz iyice sizden korkmaya başladi ve aklimiza acaba sorusu geliyo.amac bu halkı süründürmek mi.eger amac oysa basardiniz tebriklerrrrrrrr.asgari ücret ile aile gecindiren kişilerin hicmi hali düşünulmüyor.vicdan nerde kaldi.ödenmeyen dogu illerinin acgini gariban halkdanmi cikaracaksiniz.onlar szin öz evlatlariniz olduda bizler yetim evlatlarmiyiz.iş yapacaksaniz ordaki kacak elektrigi önleyinde bu zamlari yapmayin .aldigimiz bi ekmegemi göz koydunuz.findik üreticisini aglattiniz .simdi de elektrik zammi ile ülke insanini aglatacaksiniz.artik yeterrrrrrrrrr uslanin mübarek ramazan ayinda icinizde biraz Allah korkusu olsun.ve sizlere yaziklarrrrrrrr olsunnnnnnnnnnnnnnnnn
DEMIR 12 yıl önce
zamlar son donemde dunyada aldı basını gıdıyor. turkıyede buna alısık sayılır ancak avrupa ınsanı ısyanda desek daha yerınde olur. euro ya gecısle fıatlar uc kat artarken. son donemlerın zam furyası enerjı uzerınde artarak devam edıyor. vay halıne ınsanlıgın....
politali 12 yıl önce
Yahu birileri çıkıp dur desin ne bu nerde yaşıyoruz.

bukadar zam ne demek devlet kaç zam zapıyor da sizlerde bukadar zam yapıyorsunuz.inşallah o elektirik sizi çarparda bidaha zam yapamaz sınız.

devlet işte bu noktada neden müdahale etmiyor.

kaşıkla verip kepçe ile almak gibi bişiy bu lütfen sayın yetgilier bi kola içip pırrrrrrrrr deyip kendinize gelin yetti artık daha ne zamı bu.!!!
KırZincirlerinİ 12 yıl önce
Lutfen bunları bız(sızler) getırdık sıkayet etmıyelım

Gelişmelerden Haberdar Olun

@