Devletten çalışanlara gıda yardımı

Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı, ahır ve kümeslerden mermer işletmelerine, halı atölyelerinden zirai mücadelede çalışanlara kadar çeşitli meslek personeline koruyucu gıda yardımı verecek.ÇEŞİTLİ ÜRÜNLER VERİLECEKAkşam'ın haberine göre yoğurttan ayran

Ekonomi 15.12.2014, 10:44
Devletten çalışanlara gıda yardımı

Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı, ahır ve kümeslerden mermer işletmelerine, halı atölyelerinden zirai mücadelede çalışanlara kadar çeşitli meslek personeline koruyucu gıda yardımı verecek.

ÇEŞİTLİ ÜRÜNLER VERİLECEK

Akşam'ın haberine göre yoğurttan ayrana, kuru üzümden tahin-pekmeze kadar çeşitli gıdalar, günlük olarak ilgili personele yedirilecek.

Belirtilen işlerde çalışanlara her gün yarım kilo yoğurt yedirilecek. Yoğurt yerine, yarım litre ayran, 10 gram çekirdekli kuru üzüm, 100 gram tahin helvası veya 100 gram tahin-pekmezden biri de verilebilecek.

KURUM BÜTÇELERİNE AYRI ÖDENEK

Yönergeye göre, koruyucu gıda maddelerinin parası verilmeyecek. Personele ayni olarak verilecek gıdaların işyerinde tüketilmesi de zorunlu kılındı. Fiilen çalışılan her gün verilecek koruyucu gıda yardımı için kurum bütçelerine ayrıca ödenek konulacak.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@