Borsa 2004 yılına döndü

Borsa bir ara bin puana ulaşan kayıpla 22 bin 500'e kadar geriledi. Hisse senetlerindeki değer kaybı ise yüzde 4'e çıktı. Borsa 22 binli seviyeleri en son 2004 yılının aralık ayında görmüştü. Günü değerlendiren uzmanlar, uluslararası piyasalardaki olumsuz

Ekonomi 19.11.2008, 16:30
Borsa 2004 yılına döndü
Borsa bir ara bin puana ulaşan kayıpla 22 bin 500'e kadar geriledi. Hisse senetlerindeki değer kaybı ise yüzde 4'e çıktı.

Borsa 22 binli seviyeleri en son 2004 yılının aralık ayında görmüştü.

Günü değerlendiren uzmanlar, uluslararası piyasalardaki olumsuzluğun devam ettiğini, bunun yanında içeride de bankalar üzerinde satış baskısı olduğunu belirtiyor. Görünümün çok parlak olmadığını kaydeden uzmanlara göre yurtdışındaki karamsar hava sürdükçe içeride de düşüş devam edecek.

Turkish Yatırım Finansal Strateji Müdürü Gökhan Uskuay, bankalardan gelen işten çıkarma haberleri, olumsuz haber akışı ve son olarak da Fitch'in açıklamasının mali sektörde satış baskısını artırdığını söyledi. Şu anda krizin mali sektöre de sıçrayabileceğine yönelik endişelerin fiyatlandırıldığını belirten Uskuay, "gelen haberlere bağlı olarak borsadaki düşüş sürebilir" dedi.

DOLAR YÜKSELİYOR

Borsadaki düşüş dolar tarafında kendini yükseliş olarak gösteriyor. Dolar düne göre yüzde 1.6 artışla 1.6670 YTL'ye kadar tırmandı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@