"Biz Bize Yeteriz" kampanyasında ne kadar para toplandı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı "Biz Bize Yeteriz" kampanyasında 1 milyar 720 milyon lira toplandı.

Ekonomi 16.04.2020, 19:28
"Biz Bize Yeteriz" kampanyasında ne kadar para toplandı?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı"Biz Bize Yeteriz" kampanyasında şu ana kadar 1 milyar 720 milyon lira toplandığını açıkladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'a koronavirüs virüs salgınına karşı alınan tedbirleri NTV'de anlattı. Selçuk, ihtiyaç sahiplerine ödenen bin liralık destek ödemelerinin ikinci fazının haftaya başlayacağını söyledi.

232 BİN FİRMA KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNE BAŞVURDU

Bakan Selçuk'un konuşmasından satır başları;

232 bin firma kısa çalışma ödeneğine başvurdu. Ödemeyi gerçekleştirdikten sonra uygunluğa bakacağız. Hatalı başvuruların sorumluluğu çalışanda olmayacak. Covid-19 salgını süresince yapmak istediğimiz çalışanı korumak ve bunu iş akdi içerisinde yapmak istiyoruz. İşveren isterse işçiyi üç aylığına ücretsiz izne çıkartabilecek. Böylece hem işvereni hem çalışanı korumuş oluyor. Bu fesih yasağı hem tarafları hem istihdamı korumak için oluşturduğumuz bir sistem.

"İKİNCİ BİN LİRALIK YARDIMLARIN ÖDEMELERİ HAFTAYA BAŞLAYACAK"

Her ay gönderdiğimiz periyodik payları 135 milyondan 180 milyona çıkardık ve bu ay iki periyodik pay gönderdik. Faz-2'de belirlediğimiz 2,3 milyon hane var. Biz kriterleri tespti ettik. Umuyoruz ki haftaya 2,3 milyon haneye yardımları ulaştıracağız. Faz-3'te E-devlet üzerinden belirli bir form doldurulacak. Bizim tespit edemeceğimiz ailelere de o kanal üzerinden ulaşılacak.

Yorumlar (6)
Ali KAYA 7 ay önce
Yandaş müteahhitlerin affedilen vergilerinin yarısı toplandı mı acaba?
yakun 7 ay önce
Biz Bize Yeteriz Kampanyasında: 1 Milyar 720 Milyon lira toplanmış ne büyük para değil mi? gerisini 2016 tarihli haberden okuyalım: Maliye Bakanı Naci Ağbal, Artvin Cerattepe’de maden işletmesiyle gündeme gelen Cengiz İnşaat Şirketine ait 422 milyon liralık vergi borcunun silindiğine dair Uzlaşma Komisyonu belgesini doğrulayarak, “Devletin resmi kayıtlarında olan uzlaşma tutanağıdır, gizli saklı bir belge değildir” dedi. Beyler! uyumayalım, lütfen uyanalım; bunlar Müslüman olmadığı gibi başka hiç bir dininde mensup değiller.
Mantıklı 7 ay önce
Hani şu Rizeli Cengiz, RTE’nin “toprağı” ve koruması altında olan. Hani milletin anasını ... Cengiz mi? Normaldir.
ibraam 7 ay önce
osmangazi köprüsüne garanti den verilen para 8 milyar, bizden toplanan para 1 Milyar 720 Milyon lira , ver milletim ver.
ibraam 7 ay önce
Sorsan Türkiye dış devletlere yardım yapıyor, ama benden sms ile on lira istiyor. Bu , türkiye kendi halkı hariç herkese yardım yapıyor. ha birde yandaş şirketlere.
Kadir 7 ay önce
Tam yorum yapacim aliy beni bi gulme yorum yapamayrim :)) uyumaya devam turkiyem

Gelişmelerden Haberdar Olun

@