banner491

Benzin açıklaması twitter'dan...

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Türkiye'de akaryakıt dağıtım şirketlerinin kârı, Avrupa ülkelerindeki ortalamaya oranla daha yüksek" dedi.Türkiye'de akaryakıt rafineri çıkış fiyatının komşu piyasalara göre daha yüksek olduğunu belirten Bakan Şimşek, "Akarya

Benzin açıklaması twitter'dan...

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Türkiye'de akaryakıt dağıtım şirketlerinin kârı, Avrupa ülkelerindeki ortalamaya oranla daha yüksek" dedi.

benzin_aciklama_twitter.jpg

Türkiye'de akaryakıt rafineri çıkış fiyatının komşu piyasalara göre daha yüksek olduğunu belirten Bakan Şimşek, "Akaryakıt dağıtım şirketlerinin kârı; Avrupa ülkelerindeki ortalamaya oranla daha yüksek. Bu arada Türkiye'deki bayilerin kâr marjını da unutmamak lazım. Şunu hatırlatmak isterim ki bu ürünlerin fiyatları piyasada belirleniyor" ifadeleri yazdı. Şimşek, AK Parti iktidarında akaryakıt ürünlerinin vergi yükünün azaldığını ekledi.

 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ADIL
ADIL - 9 yıl Önce

Dünyada benzeri olmayan bu vergi sistemi düzeltilmelidir.Bütün problem bundan ibarettir.

Sağa sola çamur atmaya gerek yok.Yanlış olan ne ise düzeltin.O makam ağlama makamı değil.Çözüm üretin beyler.

orka
orka - 9 yıl Önce

Ya arkadaş ben bu açıklamalara gülüyorum resmen bizimle dalga geçiyorlar, dünya'nın en fazla vergisini biz alıyoruz hatta akaryakıtta verginde vergi alıyoruz yine de suçu başka yerlere atıyorlar. Ben utanmıyorum bunlara oy verenler utansın.

SIRADAKİ HABER

banner441

banner495