Bazı tütün ürünleri ve kolalı gazozlarda yeni ÖTV düzenlemesi

Bazı tütün ürünleri ve kolalı gazozlarda ÖTV oranları yeniden belirlendi.

Bazı tütün ürünleri ve kolalı gazozlarda yeni ÖTV düzenlemesi

Bazı tütün ürünleri ile tütün yerine geçen maddelerden yapılan malların ve kolalı gazozların Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oranlarının yeniden belirlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, bazı tütün ürünleri ile tütün yerine geçen maddelerden yapılan malların ve kolalı gazozların Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oranlarının yeniden belirlendi.

Bugünkü sayıda yer alan Cumhurbaşkanlığı kararına göre; kolalı gazozlarda yüzde 25 olan ÖTV tutarı, yapılan değişiklik ile yüzde 35'e yükseltilirken, tütün içeren purolar, sigarillo ve tütün yerine geçen maddelerden yapılmış purolar, uçları açık purolar, sigaralar ve tütün yerine geçen maddelerden yapılmış sigaraların yüzde 40 olan ÖTV tutarı yüzde 80'e çıkarıldı.

Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, net muhtevası 500 gramı geçmeyen ve net muhtevası 500 gramı geçen ambalajlarda olanların ise yüzde 63 olan ÖTV tutarı yüzde 40´a düşürülürken, sigaranın ÖTV oranında bir değişiklik yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 09:15
inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
davut
davut - 4 gün Önce

Hindistan'da 1.5 milyar insanı sokağa çıkartmayan bir ekonomi varken bizde sodadan özel tüketim vergisi alıyorlar. Teşekkürler akp

SIRADAKİ HABER

banner513