Bayraktar vekile dava açtı

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Bayraktar, Ordu Yağ Sanayi A.Ş.'nin satış süreci aşamasında şahsı hakkında sert açıklamalar yaptığını belirttiği Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu milletvekili Rıdvan Yalçın'ı mahkemeye verdi. Bayraktar, Yalçın

Bayraktar vekile dava açtı

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Bayraktar, Ordu Yağ Sanayi A.Ş.'nin satış süreci aşamasında şahsı hakkında sert açıklamalar yaptığını belirttiği Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu milletvekili Rıdvan Yalçın'ı mahkemeye verdi. Bayraktar, Yalçın'a bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Lütfü Bayraktar, Giresun Nöbetçi Sulh Hukuk Mahkemesi'ne verdiği dava dilekçesinde, MHP milletvekili Rıdvan Yalçın'ın Ordu Yağ Sanayi A.Ş.'nin satış aşamalarında basın yoluyla yaptığı açıklamalarda kişilik haklarına saldırıda bulunduğunu, bu açıklamalar ile toplum nazarında zor durumda kaldığını, sosyal ve bireysel kişilik değerlerinin zedelendiğini, onur ve saygınlığının zarar gördüğünü belirtti. Dava konusu bilgi ve belgeleri mahkemeye teslim eden Bayraktar, Yalçın hakkında bin liralık manevi tazminattalebinde bulundu.

MHP Ordu milletvekili Rıdvan Yalçın da yaptığı açıklamada, bildiği, inandığı doğruları söylemeye her zaman devam edeceğini belirtti.

Yalçın, "Teveccühleri ile bizleri Meclis'e taşıyan, vekili yapan üreticilerin gasp edilen haklarını savunmak, bedel ödettirmemek adına verdiğim mücadeleden hiçbir zaman vazgeçmeyeceğim. Biz milletimize bedel ödettirmemek için gerekirse her türlü maddi manevi bedelleri öderiz. Tazminat da öderiz ama doğrularımızdan, doğru bildiklerimizi söylemekten asla vazgeçmeyiz" dedi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler