Bankalardan Tüketiciye Kötü Haber

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, bankacılık kesiminin ücret ve komisyon geliri elde etmeye devam ettiğini, devam da edeceğini bildirdi.Ekonomi Muhabirleri Derneği üyeleriyle bir araya gelen Aydın, dünyanın her yerinde faiz ile ücret ve komi

Ekonomi 15.12.2012, 13:26
Bankalardan Tüketiciye Kötü Haber

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, bankacılık kesiminin ücret ve komisyon geliri elde etmeye devam ettiğini, devam da edeceğini bildirdi.

Ekonomi Muhabirleri Derneği üyeleriyle bir araya gelen Aydın, dünyanın her yerinde faiz ile ücret ve komisyon gelirlerinin bankaların karlılığını sağladığını söyledi.
 
Yapılan yatırımlar karşılığında verilen hizmetlerden ücret almanın en doğal hakları olduğunu kaydeden Aydın, müşterinin hangi hizmeti, hangi fiyattan ve kimden aldığını bilmek koşuluyla bunun önünün açık olması gerektiğini savundu.
 
Bunun sadece Türkiye'de değil, dünyanın her yerinde böyle olduğunu ifade eden Türkiye Bankalar Birliği Başkan Aydın, ''yaptığımız yatırımlar karşılığında verdiğimiz hizmetlerden ücret almak bizim en tabii ve doğal hakkımız" dedi.
 
Aydın, ücret ve komisyon konusunun sürekli olarak tartışılmasını da bankalar olarak rahatsız edici bulduklarını söyledi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@