Bankadaki paranız güme gitmesin!

 Türkiye Bankalar Birliği, bankalarda unutulmuş ve 2012 yılının sonunda zamanaşımına uğramış olan hesaplar için arama motoru açtı. Buna göre herkes, isim ve soyisim girişi yaparak bankada unuttuğu ve 15 Haziran 2013 tarihine kadar bankalardan tahsil edile

Bankadaki paranız güme gitmesin!

Türkiye Bankalar Birliği, bankalarda unutulmuş ve 2012 yılının sonunda zamanaşımına uğramış olan hesaplar için arama motoru açtı. Buna göre herkes, isim ve soyisim girişi yaparak bankada unuttuğu ve 15 Haziran 2013 tarihine kadar bankalardan tahsil edilebilecek olan mecduat, katılım fonu, emanet ve alacaklarını öğrenebiliyor.

Türkiye Bankalar Birliği, www.zamanasimi.org internet sitesi üzerinden hazırladığı arama motoru için şu uyarıları yaptı:

5411 Sayılı Bankacılık Kanunu’nun 62. maddesine göre, bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi, herhangi bir yazılı talimatı tarihinden başlayarak on yıl içinde aranmayanlar zamanaşımına tabidir.

5411 Sayılı Bankacılık Kanunu’nun 62. maddesinin uygulamasına ilişkin yayımlanan Yönetmeliğin 8. maddesi gereğince, zamanaşımına uğrayan mevduat, katılım fonu, emanet ve alacakların listesi Türkiye Bankalar Birliği internet sitesinde Şubat ayı başından Mayıs ayı sonuna kadar ilan edilecektir.

Bu çerçevede, listede isim ve hesap bilgileri yer alan kişilerin en geç 15 Haziran 2013 tarihine kadar hesaplarının bulunduğu bankanın herhangi bir şubesine geçerli kimlik bilgileri ile başvurmamaları halinde yasa gereği zamanaşımına uğramış olan mevduat, katılım fonu, emanet ve alacakları gelir kaydedilmek üzere Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilecektir.

Paranızı unuttunuz mu? Tıklayın öğrenin!

HABERE YORUM KAT
Haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler