Atatürk Havalimanı tarih yazdı!

 Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Birdal, Atatürk Havalimanı'nın dün uçak ve yolcu trafiğinde tüm zamanların rekorunu kırdığını söyledi.  İstanbul Havalimanları Muhabirleri Derneği'ni ziyaret eden Birdal

Ekonomi 30.06.2012, 17:53
Atatürk Havalimanı tarih yazdı!

 

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Birdal, Atatürk Havalimanı'nın dün uçak ve yolcu trafiğinde tüm zamanların rekorunu kırdığını söyledi. 

 

İstanbul Havalimanları Muhabirleri Derneği'ni ziyaret eden Birdal, gazetecilere yaptığı açıklamada, Atatürk Havalimanı'nın dün uçak ve yolcu trafiğinde tüm zamanların rekorunu kırdığını kaydetti. 

 

Atatürk Havalimanı'na toplam 1097 uçağın iniş ve kalkış yaptığını aktaran Birdal, şöyle devam etti:

 

''Havalimanı, bir gün içinde tarihinin en kalabalık gününü yaşadı. 542 uçak iniş, 555 uçak da kalkış yaptı. Dış hatlardan 43 bin 483 yolcu geldi, 36 bin 739 yolcu da yurt dışına çıkış yaptı. İç hatlarda ise 22 bin 312 yolcu İstanbul'a geldi, 23 bin 765 yolcu da şehir dışına gitti.''

 

Birdal, yolcuların havayolunu tercih etmelerinin kendilerini memnun ettiğini belirterek, İstanbul'a acilen yeni bir havalimanının yapılması gerektiğini ifade etti.

 

Sefaköy'deki bazı binaların uçuşa engel teşkil ettiğini söyleyen Birdal, konuyla ilgili şikayette bulunduklarını, Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı yakınlarında da şimdiden yüksek bina yapımının önüne geçilmesi gerektiğini kaydetti.

 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@