banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Asıl kıyamet asansörde kopacak!

Her 100 asansörden 80'inin kriterlere uymadığı ortaya çıktı. Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Akdeniz Bölge Koordinatörü Hüseyin Özdamar, geçen yılın ekim ayından bu yana asansör denetimlerinin yürütüldüğünü ancak her 100 asansörden 80'inin kriterlere uy

Ekonomi 21.12.2012, 12:16
Asıl kıyamet asansörde kopacak!

Her 100 asansörden 80'inin kriterlere uymadığı ortaya çıktı. Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Akdeniz Bölge Koordinatörü Hüseyin Özdamar, geçen yılın ekim ayından bu yana asansör denetimlerinin yürütüldüğünü ancak her 100 asansörden 80'inin kriterlere uymadığını söyledi. 

'BAKIM ZORUNLU'
 
Türkiye genelinde bulunan yaklaşık 400 bin asansörün yüzde 60'ının kayıtlı ve ruhsatlı olduğunu belirten Özdamar, yönetmelik gereği asansörlerin yıllık periyotlar halinde bakımlarının zorunlu hale getirildiğini ifade etti.
 
TSE olarak asansörlerin denetim hizmetini üstlendiklerini kaydeden Özdamar, TSE Akdeniz Bölge Koordinatörlüğü olarak Antalya, Burdur, Isparta, Muğla ve Mersin illerinde asansör denetimlerini gerçekleştirdiklerini belirtti. 
 
Asansörlerin günlük hayatın bir parçası olduğunu, can ve mal güvenliği açısından da önemli olduğunu vurgulayan Özdamar, ancak asansörlerin bakımlarına gereken önem verilmediğini kaydetti. Özdamar, zaman zaman asansör kazaları yaşanabildiğini, bundan dolayı asansörlerin denetimlerinin önem kazandığını söyledi. Gelecek yıl da denetimlerin devam edeceğini hatırlatan Özdamar, kriterlere uymayan asansör sayısının azalmasını ve 5 yıl içinde Avrupa standartlarını yakalamayı arzu ettiklerini söyledi.

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@