Asgari ücrette flaş gelişme

 Bugün gerçekleştirilmesi beklenen toplantının Bakanlar Kurulu toplantısı nedeniyle yarına kaldığı kaydedildi.2014 yılında uygulanacak asgari ücreti belirleyecek olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu son toplantısını yarın yapacak. Asgari ücretin mükerrer re

Asgari ücrette flaş gelişme

 Bugün gerçekleştirilmesi beklenen toplantının Bakanlar Kurulu toplantısı nedeniyle yarına kaldığı kaydedildi.

2014 yılında uygulanacak asgari ücreti belirleyecek olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu son toplantısını yarın yapacak. Asgari ücretin mükerrer resmi gazetede yayımlanarak, yeni yıla yetiştirilmesi bekleniyor.

2014'te geçerli olacak asgari ücretle ilgili Türk-İş, en düşük memur maaşı olan bin 600 TL’yi talep ederken, işvereni temsil eden TİSK yüzde 4.5+5 zam teklifinde bulunmuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ise, 2014 yılında uygulanacak asgari ücretin Türkiye’nin ekonomik durumunun ve çalışanların geçim şartları göz önünde bulundurularak tespit edileceğini belirtmişti.

Milyonlarca işçinin gözü yarın Bakanlıkta gerçekleştirecek olan son toplantıya çevrildi.

Öteyandan son toplantının bugün yapılması ve asgari ücret zam oranının belirlenmesi bekleniyordu. Ancak Bakan Faruk Çelik'in Bakanlar Kurulu toplantısına katılacak olması nedeniyle toplantı yarına ertelendi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
BAŞKAN
BAŞKAN - 6 yıl Önce

inşallah bu millet te seçimde sizle dalga geçer milletvekili maaşlarına bir yada 2 saatin için de bir gece de milyonlarca zammı yapıyorsunuz garibanın ücreti asgari ücreti ise aylarca görüşüyorsunuz tek kelime ile yazıklar olsun diyorum....

mine özcan
mine özcan - 6 yıl Önce

ne kadar konuşulsada özel işte patron işine geldiğini verecek her yıl aynı hikaye

adem keskin
adem keskin - 6 yıl Önce

şimdi toplanıyorlar ayrılıyorlar sonra tekrar toplanıyorlar.bunlar muhabbet olsun diye böyle biraraya geliyorlar maksat çay sohbeti.ben yanılmak istiyorum verecekleri zam ilk altı ay için yüzde3 ikinci altıay içinde yüzde3 bekliyorum ne olur beni yanıltında size canı gönülden teşekkür edeyim.bekliyorum yoksa beni hayal kırıklığınamı uğratacaksınız göreyim sizi

Ahmet Tabakoğlu
Ahmet Tabakoğlu - 6 yıl Önce

Aldığınız azıcık maaşa şükretmek yerine isyan ediyorsunuz. Ayda bir 1 kg et neyinize yetmiyor? İlla her gün evde yemek pişmek zorunda mı? PEynirli ekmekle idare edin biraz. Yakma sobayı evde montla gez Not: İronidir!

Tolgahan Tokkan
Tolgahan Tokkan - 6 yıl Önce

müslüman ülke'de dalakdan müslüman tayyiiip nasil müsade eter tasaron isci ye ve isverene

SIRADAKİ HABER

banner513