7m

uzungöl yayla otel

Araç sahiplerine sevindiren haber!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, yarından itibaren geçerli olacak benzin ve motorin fiyatlarını açıkladı. Yarın gece 12'den itibaren geçerli olmak üzere İstanbul için tüm benzinlerin pompa satış fiyatı üst sınırı 5.04 TL/Lt, tüm motorinlerin pompa satış

Ekonomi 21.03.2014, 17:19
Araç sahiplerine sevindiren haber!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, yarından itibaren geçerli olacak benzin ve motorin fiyatlarını açıkladı. Yarın gece 12'den itibaren geçerli olmak üzere İstanbul için tüm benzinlerin pompa satış fiyatı üst sınırı 5.04 TL/Lt, tüm motorinlerin pompa satış fiyatı üst sınırı 4.40 TL/Lt olarak belirlendi. Buna göre, yarın itibarıyla türlerine göre benzinlerin fiyatında 5 ila 11 kuruş, motorinlerin fiyatında 19 ile 24 kuruş arasında indirim olacak.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun dün yapılan toplantısında 5015 Sayılı Petrol Piyasası Kanunu'nun 10. maddesi kapsamında akaryakıtta iki ay uygulanacak tavan fiyat uygulamasına yönelik alınan Kurul kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Karar kapsamında vergiler dahil ilgili gün geçerli olacak TL/Lt cinsinden akaryakıt rafineri çıkış fiyatı, akaryakıt dağıtım tavan fiyatı ve akaryakıt bayi tavan fiyatının nasıl hesaplanacağı belirlendi. Buna göre Kurum tarafından akaryakıt satış fiyatları her salı ve cuma günü Kurumun internet sitesinde ilan edilerek kamuoyu ile paylaşılacak.


İllere göre tüm yeni fiyatlar Kurumun internet sitesinde ilan ediliyor. Yarın gece 12'den itibaren geçerli olmak üzere İstanbul için tüm benzinlerin pompa satış fiyatı üst sınırı 5.04 TL/Lt, tüm motorinlerin pompa satış fiyatı üst sınırı 4.40 TL/Lt olarak belirlendi. Buna göre yarın itibarıyla türlerine göre benzinlerin fiyatında 5 ila 11 kuruş, motorinlerin fiyatında 19 ile 24 kuruş arasında indirim olacak.

Kurulun son kararı ile birlikte Mart ayında toplamda benzin fiyatı 5 ila 12 kuruş, motorin fiyatları 25 ila 35 kuruş arasında ucuzladı.


Yorumlar (3)
ibrahim halil 8 yıl önce
Bilmeyen bilsin. 5,05 TL ye aldığınız benzinden devletin kasasına giden 3,15 TL yani üçbinonbet Kuruş. Bunun yanında Dağıtıcı ve bayilerin toplam karı ise 37 kuruş. yani devlet Bir malda imalatçı+dağıtıcı+satıcının kazandığının tam 100, evet yüz katı vergi alıyor. Vatandaşını bu kadar düşünüyorsa devlet kendi aldığındanda bi zahmet biraz feda etsin.
adil türk 8 yıl önce
Siz Türkiyenin şartlarını bilmiyorsunuz.Emekli ve çalışanların maaşlarını alın diğer ülkelerle karşılaştırın..Yinede akaryakıtta hepsinin üzerindeyiz .Bunun neresi adalet.Devlet vatandaşın cebinden besleniyorYer altı kaynaklarını halkı için yeterince kullanamıyor.Bizi avrupaya ve emperyalist güçlere sömürttürüyor.Yazık bu ülkeye.
adil türk 8 yıl önce
Soyuluyoruz vatandaş oalarak.Bunu manşet yapın lütfen.Koyun sürüsü yerine koyulduk.Çnce zam sonra az bir indirimle sevindirici habermiş.Balık baştan kokmuş maalesef.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@