Altına taksit geri geliyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kuyum için getirdiği taksit sınırlamasında yumuşamaya gitti.BDDK, yılbaşında taksidi kaldırdığı kuyumculukta kredi kartına en fazla 4 taksit yapma imkanı sağlanacağını açıkladı. BDDK tarafından yayımlanan ta

Altına taksit geri geliyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kuyum için getirdiği taksit sınırlamasında yumuşamaya gitti.

BDDK, yılbaşında taksidi kaldırdığı kuyumculukta kredi kartına en fazla 4 taksit yapma imkanı sağlanacağını açıkladı. BDDK tarafından yayımlanan taslak metninde, “Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi 9 ayı, kuyumla ilgili harcamalarda 4 ayı geçemez” denildi.

Taslakta telekomünikasyonla ilgili harcamalarda ve yemek, gıda, akaryakıt ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit sınırlamasının devam ettiği belirtildi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler