banner518

Altın alım satımına vergi geliyor!

Bankalardaki vadesiz hesaplardan altın ve diğer kıymetli maden alımı kambiyo vergisi kapsamına alındı. Buna göre, bazı altın alım-satım işlemlerinden binde 2 oranında vergi alınacak.

Ekonomi 22.05.2020, 12:35
Altın alım satımına vergi geliyor!

Hazine tarafından dün bankalara gönderilen yazıda, vadesiz veya yatırım hesabından yapılan altın ve gümüşün de aralarında bulunduğu kıymetli maden alımlarının artık kambiyo işlemi olarak değerlendirileceği belirtildi.

Buna göre fiziki teslimat olmaksızın yapılan kıymetli maden satım işlemlerinden, döviz alım satımında uygulandığı gibi binde 2 oranına kambiyo muamele vergisi alınacak.

Bu karar ile aynı gün BDDK da 100 gram ve üzeri altın alımına bir gün valör uygulama kararı almıştı.

(Reuters)
 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (7)
yorumcu en 1 hafta önce
Milletin uc kurusluk yatirimiyla ugrasmak yerine Memleketin maden yataklarini Dogayi katlederek yabancilara peskes cekmekten vazgecin.
BEYTO.61 1 hafta önce
Bİ BU EKSİKTİ
Şahin 1 hafta önce
İyi o zaman çocukları da devlet evlendirsin. Altın alım satımında devlet ümüğümüzü sıkma noktasında bir zalimden akıl almış. Zulmetmeye devam et devletim.
İbra 1 hafta önce
Daha duurr, bu günler iyi günler. Parayı yandaş müteahhide, betona gömerken, fabrikaları, üreten tesisleri satarken alkışlayanlar daha bişey görmedi. Bu kafaları , bu işbilmez cahil eğitimsiz cumhuriyet düşmanlarını alkışlayanlar, daha durun, bedel ödeyeceksinizxxxx
İ. B61 1 hafta önce
Şaşırdık mı?
Hasan 1 hafta önce
Millet düğünlere gidemiyor. Altınnborçlarını ödeyemiyor. Neyin kafası ya. Allahtan jorkun, zam ,zam, zam, vergi, vergi, vergi. Herşeyi yap-işlet-devret modeliyle kasadan para çıkarmadan yaptığınızla övünüyorsunuz. Bu topladığınız vergi nereye gidiypr. Ülkenin tamamı varlık fonunda ve denetimsiz. Yeter
CAN 1 hafta önce
İNSANDA AZDA OLSA UTANMA OLACAK AMA BUNLARDA HİÇ,Mİ HİÇ KALMAMIŞ O DUYGU ZAM,VERGİ,ZAM VERGİ OH NE GÜZEL DÜNYA BUNLARA SALTANAT O SALTANATI SANDIKTA BİZLERDE YAŞARIZ İNŞALLAH.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@