Ali Osman Ulusoy konuştu

Meclis Başkanlığına seçilen Ali Osman Ulusoy bir konuşma yapıyor… Ulusoy, meclis başkanlığını yürüttüğüm dönemde geriye dönüşüm diye bir şey düşünmüyordum. Şunu gururla hepinize ifade etmek isterim ki, böyle bir yarışa girmeyi düşünmüyordum, Tayfun bey ar

Ali Osman Ulusoy konuştu

Meclis Başkanlığına seçilen Ali Osman Ulusoy bir konuşma yapıyor…

Ulusoy, meclis başkanlığını yürüttüğüm dönemde geriye dönüşüm diye bir şey düşünmüyordum. Şunu gururla hepinize ifade etmek isterim ki, böyle bir yarışa girmeyi düşünmüyordum, Tayfun bey arkadaşımla karşı karşıya gelmek istemezdim” dedi.

Ani bir seçim yapmak zorunda olduklarını ifade eden Ulusoy şunları söyledi:

“Çünkü sayın Şadan Eren meclis başkanımızın Trabzon Ticaret Odasından ve  TOBB'dan da ayrılması bizim için noksanlık olmuştur. 30 yıl kesintisiz bu odada hizmet verdim. Çok başkanla çalıştım çok yönetim kurulu ile çok meclisle çalıştım, şuna inanıyorum ki  burada uzun yıllar kalan insanların hata yapmaması mümkün değildir, takdir edersiniz ki hepimiz bu ülkede yaşıyoruz"

Bir önceki seçimde şunu söyledim. Meclis gruplarından gelen arkadaşlara şunu söyledim. Mecliste konuşalım ne yapılacaksa, TTSO'nun divanını teşkil eden bizler yanınızdayız, yardım etmek de bizim görevimizdir, TTSO'da da 40 yıldır görev yapıyorum, bu bir insan hayatı için gerçekten onur ve gurur duyulacak, bir konudur.  Bu ilde doğdum bu ilde iş hayatını sürdürdüm, inanıyorum ki iş alemi içerisinde ve odamda mümkün olduğu kadar insanları kırmadan odayı buralara getirmişiz. Bana verdiğiniz görevin benim için ne kadar ağır olduğunu biliyorum. Biliyorum ki ben on ay arada bir kaç kez geldim meclise, istifanın ardından meclis üyelerinden bana gelen arkadaşlarımdan bu görevi alırsam meclisimiz biraz daha rahat olur, iktidarlar değiştiği gibi kişiler de baki değil, şuna inanmanızı istiyorum ki, ben Ankara İstanbul'da komşu ülkelerle ilişkilerimiz konusunda mecliste sizinle konuşacağız, komşularımız bizim için çok önemli, ayda bir kez Batuma gidiyorum"

 Tayfun Sezeroğlu ise kısa bir konuşma yaptı.

"Uzun yıllar görev yaptığım TTSO'da  şartlar beni bu konuda aday olmamı gerektirdi, ben de  hiç tereddüt etmeden bu göreve talip oldum, bu yarışta, olağan şeyler yaptık, halamdan bir oy aldım, birilerini arayıp oy istedik, yarışta Ali Osman abi galip çıktı. Uzun yıllar birlikte çalıştık, kavgamız  olmadı. Odalar birliğinde de birlikte delege olduk, bundan sonra TTSO'yu nerelere götürebiliriz, şu ekonominin bozulan çarkını nerelere götürebiliriz, bunları konuşmalıyız"

Önceki haberlerimiz:

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler