Akaryakıt zamları artık duyurulmayacak!

PÜİS, akaryakıta gelen zamları artık açıklamayacak.

Ekonomi 10.05.2018, 13:18 10.05.2018, 13:22
Akaryakıt zamları artık duyurulmayacak!

Petrol İşverenleri Sendikası'nın (PÜİS) yetkilileri 'büyük tepki' gördükleri için benzine ve motorine zam gelmesine ilişkin artık duyuru yayınlamayacağını belirtti.

PÜİS, benzin ve motorine yapılan zamları resmi internet sayfasından yayınlamama kararı aldı. Buna göre vatandaşlar yapılan zamları veya indirimleri ya öğrenemeyecek ya da akaryakıt almaya gittiğinde haberdar olacak.

Sözcü'den Derin Gökçe'ye konuşan PÜİS yetkilileri şu ifadeleri kullandı:

"Artık internet sitemizde yapılan zamları ve indirimleri yayınlamayacağız. Çünkü biz insanları bilgilendirelim derken büyük tepki alıyoruz. Facebook sayfamıza onlarca insan küfür ediyor. Biz de yönetim kurulu olarak böyle bir karar aldık."

Dün benzinin litre fiyatında 5, motorinin litre fiyatında da 7 kuruşluk indirime gidilmişti. Her zaman olanın aksine bu karar PÜİS'in internet sitesinde yayınlanmamıştı.

İddiaya göre piyasanın şartlarında 15-20 kuruşluk zam gelmesi gereken benzine, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) inisiyatifi ile indirim sağlanmıştı.

Yorumlar (3)
H.TAFLAN 3 yıl önce
seçim yaklaşıyor ondan 3 kuruşluk indirim yapıldı bir hafta geçmeden 23 kuruşluk zam gelir.ayrıca millet alışmış zama duysa ne olur duymasa ne gizli gizli yapın pompayada bakan yok herkes 50 tl lik alıyor yakıt litresi 50 tl olunca uyanırlar.cam filmine gelen tepki başka şeylere gelmedi nokta.
AliKAYA 3 yıl önce
Normaldir.Çalma düzeninde çalmaya geliyorum denmez.
ali 3 yıl önce
millet sövünce ne değişiyoki?zamlar aynen devam....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@