500 bin kişiye KEY müjdesi

3 milyon olarak hesaplayıp, 12 milyon kişiye KEY ödemesi yaptıklarını açıklayan Sayın, '500 bin sorunlu hak sahibi kaldı. Onların da dosyalarını tamamlayıp Mart'a kadar ödemek istiyoruz' dediTafsiye halindeki Emlak Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayı

Ekonomi 01.01.2011, 15:05
500 bin kişiye KEY müjdesi

3 milyon olarak hesaplayıp, 12 milyon kişiye KEY ödemesi yaptıklarını açıklayan Sayın, '500 bin sorunlu hak sahibi kaldı. Onların da dosyalarını tamamlayıp Mart'a kadar ödemek istiyoruz' dedi

Tafsiye halindeki Emlak Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın, şu anda 500 bin kişinin işlemlerinde sorun olduğunu belirterek, "İlgili kurumlara yazılar yazdık. Bu kişilerin durumlarının düzeltilmesini istedik. 500 bin hak sahibinin paralarını Mart ayına kadar ödemek istiyoruz. Bunun için çalışıyoruz" dedi. Zeki Sayın KEY çalışmalarına başladıklarında, 3 milyon kişiye ödeme yapacaklarını hesapladıklarını, ama bugüne kadar 12 milyon kişiye ödeme yapıldığını kaydetti. Sayın, toplam ödenen rakamın 3.9 milyar lirayı bulduğunu vurguladı.

KURUMLARA BAŞVURUN

Takvim'in sorularını cevaplayan Zeki Sayın, arşivlerin çok eski olduğunu, bu yüzden bazı hataların olmasının normal sayıldığını anlattı. Sayın, "500 bin kişinin birçoğunun TC Kimlik No'su bile yok. Şu anda elemanlarımız bunca insanın verilerine ulaşabilmek için büyük çaba harcıyor. Bu sorunları bir an önce bitirip tüm hak sahiplerine paralarını vereceğiz " diye konuştu. KEY ödemelerine ilişkin yasa kapsamında bu yılın Mart ayına kadar hak sahiplerine ödeme yapma yetkilerinin bulunduğunu hatırlatan Zeki Sayın, bilgileri eksik olan ya da hiç KEY almamış hak sahiplerinin kurumlarına başvurmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

'YA İKİNCİ KEY ÇIKARSA' UMUDU

Zeki Sayın, bir arkadaşının eşinin yaşadığı olayı şöyle aktardı: "Arkadaşımın eşi KEY'i aldıktan sonra çok sevinmiş. Bir gün yolda giderken Ziraat Bankası'nın önündeki kuyruğu görmüş. Kuyruğun KEY için olduğunu öğrenince yeniden sıraya girmiş, 'ya bir daha çıkarsa' diye. Tabi, ikinci bir KEY parası olmadığını söylemişler."


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@