2. el otomobil alacaklar dikkat!

Başbakan'ın bedelli müjdesinden sonra 2. el araçlarda "Bedelli için satıyorum" ilanları artarken sektörün temsilcileri, "Yalan olabilir. Arızalı olabilir." uyarısı yaptı.Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 18 bin TL'ye bedelli müjdesinin ardından durgun olan 2.

Ekonomi 07.12.2014, 18:18
2. el otomobil alacaklar dikkat!

Başbakan'ın bedelli müjdesinden sonra 2. el araçlarda "Bedelli için satıyorum" ilanları artarken sektörün temsilcileri, "Yalan olabilir. Arızalı olabilir." uyarısı yaptı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 18 bin TL'ye bedelli müjdesinin ardından durgun olan 2. el araba piyasası da hareketlendi. Aracı bulunan gençler; "Bedelli askerlik için acil satılık", "O da bedelli kurbanı" gibi ilanlarla aracını satılığa çıkardı.
 
Ancak sektörün temcilcilerinde bu konuda uyarı geldi. Temcilsiler, bazılarının sahte ilan verdiğini konuyla alakaları olmadığını ve arızalı araçları ucuz fiyat adı altında satmaya çalıştıklarını söyledi.
 
"O DA BEDELLİ KURBANI"
 
İkinci el araç piyasası, bedelli askerlik müjdesinin ardından hareketlendi. Araçların "Bedelli askerlik için acil satılık", "O da bedelli kurbanı" gibi ilanlarla satılığa çıkarılması dikkati çekiyor.
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuya ilişkin açıklamasının ardından askerliğini bedelli olarak yapmak isteyen gençler, nakit ihtiyaçlarını karşılamak için araçlarını satılığa çıkardı. Özellikle kışın, yaz aylarına göre daha sakin günler geçiren ikinci el araç piyasası, bedelli müjdesinin ardından hareketlenmeye başladı.
 

Bu kapsamda, çoğu araç internet üzerinde ikinci el araçların satışının yapıldığı sitelerde "Bedelli askerlik için acil satılık", "O da bedelli kurbanı", "Bedelli askerlik için ayrılma vakti", " Bedelli askerlik için fiyat düştü" gibi başlıklarla ilana konuldu.
 
 --1178070-(1).jpeg

BEDELLİ İLANLARINA DİKKAT
 
İkinci el araç sektöründe faaliyet gösterenler konuya temkinli yaklaşırken, vatandaşlara araç alırken dikkatli olmaları yönünde tavsiyelerde bulundu.
 
Çoğu kişinin bedelli askerlikle alakası olmadığı halde bu yönde ilan verebileceğine dikkati çeken sektör temsilcileri, şu uyarılarda bulundu:
 
"Bedelli askerlik için nakit ihtiyacı olanlar araçlarını ederinden daha ucuz fiyata satabiliyor. Bunun yanı sıra kazalı ya da masraf açacak bazı arızaları araçlar bedelli maskesi altında satılabilir. Bu araçlar alıcılarını üzer. Vatandaşımızın bu konuda dikkatli olması gerekir. Hangi marka, modeli aracı alacak olursanız olun, mutlaka yetkili servisine ya da güvendiğiniz ustaya test ettirin."

 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@