banner526

banner533

banner513

Trabzon'da okul tartışması

Trabzon'un Yıldızlı beldesinde TOKİ tarafından yaptırılan, ancak hizmete girmediği için kayıt yaptıran öğrencilerin dışarıda kaldığı ilköğretim okulu, bugün Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi. Yıldızlı Beldesinde, TOKİ'nin konut inşa etmes

Eğitim 09.09.2008, 17:16
Trabzon'da okul tartışması

Trabzon'un Yıldızlı beldesinde TOKİ tarafından yaptırılan, ancak hizmete girmediği için kayıt yaptıran öğrencilerin dışarıda kaldığı ilköğretim okulu, bugün Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

Yıldızlı Beldesinde, TOKİ'nin konut inşa etmesinin ardından artan nüfus nedeniyle bölgeye yapılan 40 derslikli yeni ilköğretim okulu, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, bazı eksiklikleri gerekçe gösterilerek teslim alınmamıştı.

Bu nedenle dün başlayan eğitim-öğretim sezonu nedeniyle eski okullarına giden öğrencilerden, birinci sınıf dışındakiler, kapasite yetersizliği nedeniyle evlerine gönderilmişti.

Bunun üzerine harekete geçen yetkililer, Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşerek, okulun geçici teslimini yaptılar.

Akçaabat Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Köse, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okulda önemli bir eksikliğin bulunmadığını, binanın geçici işgal ile kabulünün yapıldığını söyledi.

Kısa süre içerisinde öğrencilerin bu okulda eğitim-öğretime başlamasını sağlayacaklarını belirten Köse, ''Okulda temizlik yapılmaya başlandı. En geç bir hafta içerisinde eğitim-öğretime başlanacak'' dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@