" İmam Hatipler kapanabilir"

YÖK Başkanı Prof.Dr. Yusuf Ziya Özcan, Danıştay'ın ret kararını değerlendirerek “Gerekirse hukuku dolanırız. B, C, D, E planımız var her yolu deneriz” dedi. YÖK Başkanı Özcan, imam hatiplerin genel lise yapılabileceğini belirtirken, belirlenen sınav takvi

" İmam Hatipler kapanabilir"
YÖK Başkanı Prof.Dr. Yusuf Ziya Özcan, Danıştay'ın ret kararını değerlendirerek “Gerekirse hukuku dolanırız. B, C, D, E planımız var her yolu deneriz” dedi.


YÖK Başkanı Özcan, imam hatiplerin genel lise yapılabileceğini belirtirken, belirlenen sınav takviminin değişmeyeceğini söyledi.

GÖZLER YÖK GENEL KURULU'NDA
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Danıştay'ın ret kararının ardından dün şu açıklamayı yapmıştı:

“İtirazımızın kabul edileceğini umuyorduk ancak reddedildi. Ayın 17'sinde tekrar düzenleme yaparak ilan edeceğiz. B planımız var, bunu devreye sokacağız. İnşallah bu B planı, 1.5 milyon öğrencimizin beklentilerine uygun bir düzenlemedir ve kabul görür. Yeni düzenleme ÖSS'de geçerli olacak, gecikme olmayacak.”

KATSAYI SÜRECİ
Danıştay 8. Dairesi, İstanbul Barosu'nun açtığı davada, YÖK'ün katsayı kararının yürütmesini oybirliği ile durdurmuştu. YÖK de bu karara itiraz etmişti. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, dünkü toplantısında YÖK'ün itirazını reddetti.

YÖK, “Katsayı kararının alınma sebebi ideolojik sebepler olmayıp, ekonomik ve sosyal sebeplerdir. Lise farkı gözetmeksizin tek bir katsayı belirlenmek suretiyle yapay puan farklılaştırması uygulamasından vazgeçilmiş gerçek başarıyı esas alan bin puanlama sistemi getirilerek, eşitlik ve adalet ilkesine uygun davranılmıştır” itirazında bulunmuştu.

İşleyen sınav takvimi nedeniyle Danıştay, esasa ilişkin kararını da en kısa sürede verecek.

İMAM HATİPLER KAPANABİLİR
İmam Hatip liseleri konusunda da konuşan Özcan, imam hatiplerin genel lise olabileceğini söyledi ve ekledi, 'B, C, D, E planımız var, her yolu deneriz. Bunu baştan biliyorduk, her şeye hazırlandık' dedi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler