WhatsApp çöktü mü? Erişim sağlanamıyor

En çok kullanılan akıllı telefon uygulamalarından WhatsApp'a erilşim sağlanamıyor. WhatsApp çöktü mü?

Diğer 03.11.2017, 11:52 03.11.2017, 12:59
WhatsApp çöktü mü? Erişim sağlanamıyor

Dünya genelinde en çok kullanılan akıllı telefon uygulamalarının başında yer alan WhatsApp'a er,işim sağlanamıyor. WhatsApp çöktü mü? Kullanıcılar uygulamaya bağlanamazken yazılan mesajlar iletile miyor.


WhatsApp'ta bir süredir erişim sorunu yaşanıyor. Saat 11.10'dan itibaren WhatsApp'ta bağlantı sorunu yaşayan vatandaşlar, 'WhatsApp çöktü mü' sorusunu sormaya başladı. Erişim sorunu Avrupa ülkelerinde yaşanıyor. Türkiye'de de birçok ilde bağlantı sorunu görülüyor. 

Dünya genelinde ise problemler Türkiye saatiyle 10:00 sularında başladı. İngiltere ve Avrupa'nın büyük bölümünde görülen sıkıntının büyüklüğü DownDetector adlı sitenin verileriyle görülebiliyor. Buna göre, kullanıcıların yüzde 60'ı hizmete erişemiyor, yüzde 25'i mesaj almakta sıkıntı çekerken, yüzde 14'i giriş yapamıyor.

Canlı hata haritasına ve dünya basınındaki bilgilere göre, Türkiye ve Avrupa'nın dışında Hindistan ve Güneydoğu Asya'daki bazı ülkelerde WhatsApp çökmüş durumda. WhatsApp'ın ne zaman düzeleceği ile ilgili ise henüz bir açıklama yapılmadı.

BTK BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, Twitter'dan WhatsApp servisindeki sorunun düzeldiğini açıkladı. Sayan yayınladığı mesajda, 'Whatsapp servisindeki global problemin çözüldüğü raporlanmıştır. Whatsapp 45 dakikalık kesintinin ardından servise devam etmektedir.' dedi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@