7m


7m

hyundai

Vatandaşın çilesi bitmiyor

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ana sisteminde meydana gelen arıza nedeniyle Türkiye genelinde yaklaşık 1 gündür nüfus hizmetleri sağlıklı verilemezken, Trabzon'daki Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğü önünde de uzun kuyruklar oluştu. Sabah saatlerind

Bölgesel 16.09.2008, 15:24
Vatandaşın çilesi bitmiyor

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ana sisteminde meydana gelen arıza nedeniyle Türkiye genelinde yaklaşık 1 gündür nüfus hizmetleri sağlıklı verilemezken, Trabzon'daki Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğü önünde de uzun kuyruklar oluştu.

Sabah saatlerinden itibaren Hükümet Konağı'ndaki Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğü'ne gelen vatandaşlar nüfus cüzdanı çıkartılması, vukuatlı nüfus kayıt belgesi gibi basit işlemlerini yaptırmakta büyük güçlük yaşarken, merkezi sistem üzerinden yapılan işlemlerdeki aksamanın giderilmesi için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.


Yorumlar (1)
E.A 14 yıl önce
Neden? gereksiz bürokrasi başımdan geçen bir olay var onu aktarmalıyım, o zaman neden gereksiz anlayın. Beş altı yıl önce tapuda bir işim var, gittim memur bana merkez bankası döviz kuru istedi bende müdüre ulaştım bu talebin nedenini sordum prosedür dedi bende tamam o zaman önünüzde internet var oradan çok rahat merkez bankasının sitesine girip bunu alabilirsiniz dedim, hayır olmaz devletin bilgisayarı, tamam dedim iki kat altta ziraat bankasından alıp getirsem olmazmı? hayır olmaz! neden olmasın oradan yada buradan kurlar farklımı olacak. neden açıklıyor müdür, burada merkez bankası var oradan onaylı olacakmış. Tamam dedik arabamı park ettiğim yerden alıp merkez bankasının yolunu tutup gittim talebimi söyledim bekleyin dedi hazırladı getirdi verdi. Şimdi ben zaman kaybettim, fazladan benzin yaktım, diğer personeli yarım saat meşku ettim, getirdim tapu müdürünede bunları söyledim devlet baba seni neden bürokrat yaptı sana yetki verdi bu işleri kolaylaştır diye söyledim. Merkez bankasının bana verdiği çıktı şu an bile çok rahatlıkla istediğim herhangi bir kafeden alabileceğim belge, demekki devlet bürokrasisini atarken vatandaşının işini çözecek eziyet vermeyecek burokrat atamalı bakın o zaman bu eziyet ortadan nasıl kalkıyor. Bu olay trabzon tapu dairesinde geçiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@