Trabzon'da Filistin sergisi açıldı

Trabzon Belediye Başkanı Dr Orhan Fevzi Gümrükcüoğlu Genç Öncüler Dergisi'nin önderliğinde yapılan ve 33 Sivil Toplum Örgütü'nün destek verdiği Ben Filistinliyim adlı fotoğraf sergisinin açılış kurdelesini kesti. Serginin açılışında bir konuşma yapan Başk

Trabzon'da Filistin sergisi açıldı

Trabzon Belediye Başkanı Dr Orhan Fevzi Gümrükcüoğlu Genç Öncüler Dergisi'nin önderliğinde yapılan ve 33 Sivil Toplum Örgütü'nün destek verdiği Ben Filistinliyim adlı fotoğraf sergisinin açılış kurdelesini kesti.

Serginin açılışında bir konuşma yapan Başkan Gümrükçüoğlu Filistin'de yaşanan zulmün son bulması dileğinde bulunarak, “Bu sergiyi düzenleyen kardeşlerimi kutluyorum. Genç Öncü kardeşlerimi ve sergiye destek veren 33 STÖ'nün sorumlularını sevgiyle kucaklıyorum. Trabzon'umuzun meydanında bu anlamlı sergiyi açtıkları için de emeği geçen kardeşlerimi tebrik ediyorum" diyerek şunları söyledi:

"İnsanlık tarihinin belli dönemlerinde şu veya bu ideolojilere sahip kişiler güç olmuş, devlet olmuşlardır. Fakat zulüm devletleri hiçbir zaman payidar olamamışlardır. Bu tespitten sonra bu bilinmelidir ki zulüm edenler asla payidar olamayacaklardır. Filistin'de bugün zulmün yapıldığı yerlerden birisi. Dün Bosna'da Çeçenistan'da ve Kıbrıs'ta aynı zulümler yaşanmaktaydı. Bizlerin de inanç ve ırk ayrımı yapmaksızın zulmün karşısında, mazlumun yanında olmamız gerekir. Bu gün Filistin'de yapılan zulüm başka bir coğrafyada bir Hıristiyan ve ya bir Musevi coğrafyasında uygulanacak olsa bizler aynı şekilde tepkimizi koyardık ve koymamız gerekir. Ezilen den yana ve mazlum dan yana olan bu gençlik dünyada adaletin,hakkın yerleşmesi için büyük bir katkı koyacaktır.İnsanlık mutlaka zulmün olmadığı hakkın adaletin hakim olduğu günlere kavuşacaktır. Bugün buradaki kardeşlerimizle nasıl ki biz diyoruz ki Biz Gazze'yiz, Biz Filistin'iz, Paris Filistin'dir,Tahran Filistin'dir ve Mekke Filistin'dir diyoruz.Ve biz istiyoruz ki hiç kimse inancından ve ırkından dolayı zulme uğramasın, katliama tabi tutulmasın.Bunu yapanlar bilsinler ki İslam coğrafyası ve insanlık olarak da hakkı, adaleti getirecektir. Trabzon'umuzun bu sergiden çok önemli kanaatlerle ayrılacağını ümit ediyor.Zulmün son bulması temennisiyle sergimizi açıyoruz” dedi.

Kurdele kesiminden sonra başkan Gümrükcüoğlu vatandaşlarla birlikte sergiyi gezdi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler