7m


7m

hyundai

Trabzon'da dolmuş tartışması

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ile KTÜ Tıp Fakültesi dolmuş durağında çalışan bir grup sürücü, Trabzonspor Tesisleri durağındaki minibüslerin kendi güzergahları üzerinde bulunan Forum Alışveriş Merkezi önünden yasal olmayan bir şekilde yolcu aldıklar

Bölgesel 19.09.2008, 17:24
Trabzon'da dolmuş tartışması
Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ile KTÜ Tıp Fakültesi dolmuş durağında çalışan bir grup sürücü, Trabzonspor Tesisleri durağındaki minibüslerin kendi güzergahları üzerinde bulunan Forum Alışveriş Merkezi önünden yasal olmayan bir şekilde yolcu aldıklarını iddia ederek alış veriş merkezi önünde basın açıklaması yaptı.

Forum Alışveriş Merkezi'nin dışında minibüslerle toplanan sürücüler, klakson çalarak alışveriş merkezinin önündeki alana girmek istedi ancak polisin engeliyle karşılaştı.

Bunun üzerine yaya olarak alışveriş merkezinin önüne gelen sürücüler, Trabzonspor Tesisleri hattında çalışan minibüslerin kendi güzergahları üzerinde yasal olmayan bir şekilde yolcu aldıklarını ileri sürerek buna izin verdiği gerekçesiyle alışveriş merkezinin yönetimi ve Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanını kınayan bir açıklama yaptı.

Çevik kuvvet ekiplerinin de olay çıkması ihtimaline karşı hazır bulunduğu açıklama sonrasında sürücüler olaysız bir şekilde dağıldı.

Yorumlar (6)
karsiyanlal 14 yıl önce
bence güzergah gayet yasal adamlarda o yoldan taşıma yapıyorlar alırda inerde binerde yolcu keyif bizim nereye istersek oraya bineriz :)
muammercihan 14 yıl önce
bu trabzon şöförlerle hep böle uğraşmak zorundamı medir ya bu nebiçim şöförler odası ne iş yapğarlar bir güzergahı düzene sokamayan yönetimden ne olur
GERÇEK 14 yıl önce
Siz hangi işinizi yasal olarak yapıyorsunuzki bugün kalkmış yolgüzergahı için dövüşüyorsunuz,şehirdeki bütün yollar sizin kanun ve yasalara uymayan siz esnaflıkdan nasibini almamış siz bugün birbirinizle kavga eder hale geldiniz.Kabahat sizde değil size ehliyet ve durak verip yollara esnaf sıfatıyla salanlarda....
E.A 14 yıl önce
Keşke trabzon trafiğinden dolmuşların tamammen kaldırılması gündeme gelsede bir referandum yapılsa Trabzon halkı ne kadar memnun bu dolmuşlardan şehrin kimyasını düzenini herşeyini bozuyorlar örnek mi istersiniz? yolun ortasından yolcu alıp indirmek gereksiz şekilde korna çalmak sürücüler çok kaba ve bakımsız daha onlarca yazbilirim ama ne gerek var.
E.A 14 yıl önce
Allah aşkına şöförler odası şu yorumları bir okusa kuralları yok düzenleri yok esnaflıkları sıfır şehrin havasını bozuyorlar hizmet için değil tüm gayeleri ticaret duraklardan dodurmadan kalkmıyorlar yolda yolcu bekliyor ama nafile bence sıkı bir disiplin gerekiyor uymayanlar men edilmeli şöförler odasına yapılan şikayetler dikkate bile alınmıyor.
bekir 14 yıl önce
kardeş senin herhalde dolmuşlara bir garezin var. biz toplum olarak önce kendimize bakalım bir çok kişi daha dolmuşa nasıl binilir haberi yok araç içinde yüksek sesle konuşan, para vermemek için sabah sabah 50 ytl verenler, veya hiç para vermeden 5 ytl üstü vardı diyenler, leş gibi alkol alıp araça binenler, 2 metre mesafeden inmeyip araç daha 2 vitese girmeden inecek var diyenler....vs ey dolmuşcu kardeş biz yolculara hakkınızı helal edin bizlerle o trafikte nasıl uğraşıyonuz helal siz emekçilere

Gelişmelerden Haberdar Olun

@