Sürmene'de psikolojik eğitim

Trabzon Sürmene Kaymakamlığı'nın başlattığı 'Risk altındaki çocukları destekleme projesi' kapsamındaki 'Psikolojik destek grup çalışması' sona erdi. Gerçekleştirilen psikolojik eğitimler kapsamında üç ay boyunca uzman eğitmenler tarafından 12-13-14 yaş gr

Sürmene'de psikolojik eğitim

Trabzon Sürmene Kaymakamlığı'nın başlattığı 'Risk altındaki çocukları destekleme projesi' kapsamındaki 'Psikolojik destek grup çalışması' sona erdi.

Gerçekleştirilen psikolojik eğitimler kapsamında üç ay boyunca uzman eğitmenler tarafından 12-13-14 yaş grubuna sosyal beceri eğitimi, 9-10-11 yaş grubuna 'Psikolojik sorunlarla başa çıkma ve problem çözme eğitimi, 15-16-17 yaş grubuna, 'Psikolojik sağlamlık ve travma ile mücadele etme' eğitimi verildi.

Eğitimin son haftası olması münasebetiyle Sürmene Serender tesislerinde 82 yetim ve öksüz öğrenciye yemek verilerek, aynı zamanda, oyuncak araba, bebek, saat, kitap ve keman hediye edildi.

Yemek sonrasında, yaklaşık bir yıldır Sürmene gençlik merkezin'de açılan kursta eğitim gören Demet Şerifoğlu adındaki öğrenci orada bulunanlara mini bir gitar konseri verdi. Ayrıca proje kapsamında çocukların öğretmenlerine de Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fatih Eğitim Fakültesi öğretim görevlilerinden, Doç. Dr. Hatice Odacı, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Palancı ve Öğretim görevlisi Dr. Vesile Oktan tarafından seminer verildi.

Gerçekleştirilen eğitim seminerinin sosyal devlet anlayışının gereği olduğunu belirten Sürmene Kaymakamı Mustafa Özarslan, proje ile öğrencilerin, sosyal ilişki, beceri, uyum, kendilerini geliştirme ve kendine güven eksikliklerinin giderilmesinin amaçlandığını söyledi.

Üç aylık eğitim sonunda çıkan sonuçları eğitimcilerle paylaşacaklarını belirten Özarslan, "Proje kapsamında 2010 mart ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ve Anıtkabir'e ziyaret gerçekleştireceğiz. Bizlere desteğini esirgemeyen öğretim görevlilerine de teşekkür ederim." dedi.

Başlatılan bu proje'ye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfi Genel Müdürlüğünce 77 bin 500 TL ödenek ayrılmıştı.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler