7m


7m

hyundai

Samsun Savaş Alanı Gibi

Samsun'da aşırı yağış sonucu çok sayıda ev ve iş yerini su basarken, aşırı yağışın getirdiği olumsuzluklar günlük yaşamı etkiliyor.Gece başlayan ve sabah saatlerinde etkisini artıran aşırı yağış sonucu kentin bir çok bölgesinde taşkınlar oluştu. Bazı maha

Bölgesel 24.08.2007, 09:08
Samsun Savaş Alanı Gibi

Samsun'da aşırı yağış sonucu çok sayıda ev ve iş yerini su basarken, aşırı yağışın getirdiği olumsuzluklar günlük yaşamı etkiliyor.

Gece başlayan ve sabah saatlerinde etkisini artıran aşırı yağış sonucu kentin bir çok bölgesinde taşkınlar oluştu. Bazı mahallelerde sele dönüşen taşkınlarda çok sayıda ev ve iş yeri sular altında kaldı.

Bir çok bölgede bozulan yollar nedeniyle araç trafiği aksarken, elektrik ve telefon hatlarındaki arızalar nedeniyle de günlük yaşam olumsuz etkileniyor.


Taşkınlar sonucu ev ve iş yerlerinin yanı sıra çok sayıda araç da zarar gördü. Arızalar ve olası olumsuzluklara karşı doğalgaz kesintisine de gidildi.

Yaşanan gelişmeler üzerine kriz merkezi oluşturulurken, yetkililer yağışın neden olduğu zararın ilerleyen saatlerde netlik kazanacağını söylediler.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@