Rusya Türk firmalarını uyardı

Rusya Federasyonu'nda faaliyet gösteren inşaat firmalarının lisanslarının 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren iptal edileceği ve yeni mevzuata göre firmaların en az 100 üyeden müteşekkil Özerk Düzenleyici Kurumlar (Self Regulatory Organization, SRO) çatısı al

Rusya Türk firmalarını uyardı

Rusya Federasyonu'nda faaliyet gösteren inşaat firmalarının lisanslarının 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren iptal edileceği ve yeni mevzuata göre firmaların en az 100 üyeden müteşekkil Özerk Düzenleyici Kurumlar (Self Regulatory Organization, SRO) çatısı altında birleşecekleri belirtildi.

Rusya Federasyonu Meclisi Duma'da yapılan bir oturum sonucunda, Şehir İmar Kanunu'nda yapılacak değişikliklerin kesinleştiği, lisans süresi uzatılan firmaların lisansları da dahil olmak üzere, her türlü inşaat lisansının 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren geçersiz olacağı kaydedildi.

Rusya'da inşaat sektöründe faaliyet için mutlaka bir SRO üyesi olmak ve iş yapmak için de SRO'dan alınmış iş izni sahibi olmak gerekeceği ve 1 Ocak 2011 tarihinden itibaren de SRO üyelerinin yapılan işler konusunda tüketiciler karşısında sorumluluğunu garanti altına alacak mecburi sigorta uygulamasına geçileceği öğrenildi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler